Zonguldak Rotary Kulübü’nden Tekerlekli sandalye bağışı

Zonguldak Rotary Kulübü ihtiyaç sahibi bir Spina Bifida hastası çocuğa akülü sandalye hediye etti.

ZONGULDAK 20.03.2021, 17:12 29.03.2021, 23:52
681
Zonguldak Rotary Kulübü’nden  Tekerlekli sandalye bağışı

Zonguldak Rotary Kulübü 2020-2021 Dönem Başkanı Kısmet Cin, “Spina Bifida” hastası Eymen Alakaz isimli çocuğa akülü tekerlekli sandalye bağışında bulunduklarını belirtti.

Spina Bifida’lı yürüyemeyen çocuklar için ‘’1 Çocuk 1 Hayat’’ projesiyle 100 çocuğa 100 akülü sandalye alındığını ifade eden Cin, “Zonguldak Rotary Kulübü olarak, U.R. 2430. Bölge ve Bölge Guvernörümüzün desteği ile Zonguldak’ta yaşayan “Spina Bifida” hastası 1 çocuğumuza akülü tekerlekli sandalye bağışında bulunmak istediğimizi duyurmuştuk. Yaptığımız araştırmalar neticesinde, aldığımız geri dönüşlere istinaden Eymen Alakaz kardeşimize ulaşmış olduk. Spina Bifida Komitemizin yapmış olduğu değerlendirme sonucunda Eymen’in bu bağış için gerekli şartları sağladığına, akülü sandalyemizin kullanımının kendisi için ek olarak bir risk oluşturmadığına kanaat getirilerek bağışa onay verilmiştir. Kendisine sandalyesinin hayat kalitesini arttırmasını ümit ederek, güzel günlerde kullanmasını diliyoruz.

Spina Bifida Hastalığı, tıbbın zor hastalıklarından birisidir. Anne karnında beyin omurilik hattındaki kapanma bozuklukları ile gözükür. ‘’Ayrık Omurga’’ diye de bilinir. Gebelik öncesinde ve gebeliğin ilk aylarında folik asit eksikliği bu hastalığın en büyük sebebidir.

Bu yıl 2430. Bölge önderliğinde, Spina Bifida hastalığının önlenmesi için girişimlerimizle Ankara, Samsun, Eskişehir, Antalya gibi illerimizde Halk Ekmek tarafından özel olarak çıkarılan ekmeklere folik asit eklenmesi sağlanmıştır.

Spina Bifida’lı yürüyemeyen çocuklarımız için ‘’1 Çocuk 1 Hayat’’ projemizle, 48 kulübümüz tarafından, yaklaşık 2000 bağışçımızla 100 çocuğumuz için 100 adet akülü tekerlekli sandalye alınmış ve hummalı bir çalışma ile ilimizde karşılık bulan Eymen ALAKAZ kardeşimize teslim edilmiştir.

Amaçlarından birisi “Çocuklarımızın Yaşamlarına Dokunmak’’ olan Zonguldak Rotary Kulübü olarak bir projeyi daha tamamlayarak insanlığa hizmet etmenin onurunu, mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
26
açık