ZONGULDAK:
Zonguldak Valiliği'nden Filyos Ateş Tuğla Açıklaması
Zonguldak Valiliği tarafından 20 Mayıs 2010'de çalışma ruhsatı iptal edilerek mühürlenen Filyos Ateş Tuğla Fabrikasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Fabrika yönetiminin, valiliğin kapatma işlemine karşı  Zonguldak İdare Mahkemesi'ne açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, yeni bir karar verilinceye kadar mühürleme işleminin iptaline hükmetti. 
Bu durumda yasal süreç kesinleşinceye kadar söz konusu fabrika faaliyetine devam edecek.
Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: 
İlimiz Çaycuma İlçesi Filyos Beldesi hudutları dahilinde Öteyüz Mahallesi Faik Akbay Caddesi No:3 adresinde Zonguldak Yatırım Filyos Ateş Tuğlası Makine Madencilik Enerji San. Tic. A.Ş. ne İl Özel İdaresince verilen RHT.67.00.2017.GSM.1.4 ruhsatın, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 9. İdari Dava Dairesinin 2018/1394 Esas – 2020/97 Karar sayılı kararı ile iptaline hüküm verildiğinden, Valilik Makamının 14.05.2020 tarih ve 4466 sayılı Olur’ları gereği söz konusu işyeri açma ve çalışma  ruhsatı iptal edilmiş ve üretime yönelik tesisler 20.05.2020 tarihinde mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir.

Ancak; adı geçen şirket, işyeri açma ve çalışma ruhsatının iptali ile mühürleme işlemine karşı Zonguldak İdare Mahkemesi nezdinde “Birinci sınıf gayrisıhhi müessese ruhsatının iptali istemiyle açılan dava işlemlerinin temyiz sürecinde olduğu ve henüz kesinleşmemiş mahkeme kararı esas alınarak ruhsatın iptal edilmesinin telafisi mümkün olmayan zararlara neden olacağı” iddiasıyla yürütmeyi durdurma talepli dava açmıştır.

Zonguldak İdare Mahkemesinin 22.06.2020 tarih 2020/515 Esas no.lu kararı ile “davalı İdarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar İdaremizce uygulanan işyeri açma ve çalışma ruhsatının iptaline ve mühürleme işleminin yürütülmesinin durdurulmasına” karar verilmiştir.

Konuyla ilgili olarak Mahkemelerce yeni bir karar verilinceye kadar Zonguldak İdare Mahkemesinin2020/515 Esas no.lu dosyası üzerinden verilen 22.06.2020 tarihli yürütmeyi durdurma kararı uyarınca fabrikada üretim faaliyetlerine devam edileceği hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur."
(Haber Merkezi)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TRAFO BÖYLE PATLADI!

Haberi Oku