ZONGULDAK:
'ZONGULDAK'A BORCUMUZ VAR”
KÖMÜRDE AÇAN ÇİÇEKLER BULUŞMASINDA KONUŞAN KÜÇÜKKAYA:
ZONGULDAK’A BORCUMUZ VAR”

Cumhuriyetin 96’ncı yılı kutlamaları kapsamında Atatürk Düşünce Derneği Zonguldak şubesi tarafından ‘Karaelmasın çiçekleri’ konulu panel Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer konferans salonunda düzenlendi.
Panele, bazı siyasi parti temsilcileri, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, GMİS Genel Teşkilatlanma Sekreteri Tayfun Demir, Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarının yan sıra çok sayıda davetli katıldı.
Panelde konuşmacı olarak yer alan eski ADD Zonguldak şube Başkanı ve eski tarih öğretmeni Şükran Karahasan, eski Zonguldakspor’lu futbolcu Halil Güngördü, eski akademisyen Kaptan Kaptangil, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Araştırmacı yazar Ekrem Zaman, Cumhuriyetin önemine değinirken, Zonguldak'a kazanımlarını anlattılar.

Atatürk Düşünce Dermeği Zonguldak Şube Başkanı Nazan Papila,açılışta yaptığı konuşmada, ''Bu şehrin nice çiçekleri var. 29 Ekim haftasında bir başlangıç yaparak açan çiçeklerimizle buluşalım istedik. Kentin zamanla ihmal edilmiş kaderine terk edilmiş başarı öykülerini yazmış evlatlarıyla neden bir şeyler yapmayalım. Biz değerlerimizi saygı ve minnetle anacağız. Unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu değerlerimiz bizden sonraki nesillere de emanet olacak. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bağımsız, laik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin sanayileşme ve kalkınmada simge kenti olan Karaelmas diyarının çiçeklerisiniz. Bu şehrin kültürünü, ruhunu taşımaktasınız. Daha nice çiçekleri var bu şehrin” dedi.

Gazeteci Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya da panelde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Zonguldak’a borcumuz çok. Geçmişte kültürde sporda müthiş bir başarı vardı. Zonguldak’ı tekrar cazibe merkezi yapmalıyız. Bu kentin eski kimliğini
bulması için ben elimden geleni yapmaya çalışacağım” (Haber Merkezi)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Vatandaşı Dinlediler

Haberi Oku