ZONGULDAK:
Zonguldak'a *****'LI OTEL
Zonguldak’ın en eski mekanlarından 4 yıldızlı Emirgan Otel’i,  5’inci yıldız için 10 milyon liralık dev bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. 1950’li yıllarda çay bahçesi ile başlayan hizmet yolculuğuna yaklaşık 24 yıl önce 3 yıldızlı olarak başlayan, ardından 4 yıldızlı otel olarak devam eden Emirgan Otel’i, Milli Emlak’tan kiraladığı bin 500 metrekarelik alana içerisinde dev konferans salonu, 100 araçlık otopark, havuz, çok amaçlı bir toplantı salonunun da bulunduğu yeni bir bina yaparak Turizm Bakanlığı’nın istediği kriterlere göre yıldız sayısını 5’e çıkaracak. Proje hayata geçtiğinde Zonguldak, Erdoğan Demir’in sahibi olduğu Dedeman Otel’den sonra ikinci 5 yıldızlı bir otele kavuşacak.
“YASAL OLMAYAN HİÇ BİR ŞEY YOK”
Halkın Sesi Yazı İşleri Müdürü Cevdet Akgün’e konuşan Ali Haydar ve İlhan İlkbahar kardeşler, projenin her metre karesinin yasalar çerçevesinde olacağına vurgu yaparak, “Biz güney sahillerine değil, Zonguldak’a yatırım yapmak için mücadele ediyoruz. Emirgan, bu kentte yaşayan on binlerce insanın hatıralarında izi olan bir mekan. Sevgilisiyle burada ilk çayını içenler, sünnet düğününü ve evlilik merasimini burada yapan insanlar, aradan geçen yıllara rağmen hala otelimize geliyor… Emirgan Otel olarak yasal olmayan hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. 30 yıllığına kiraladığımız yerin temizliğini yapıp kadastro işlemlerin tamamladık. Yapacağımız proje tamamlandığında, otelimizin hemen arkasında bulunan evlerin önünü kesinlikle kapanmayacak. Çok yakın zamanda projemizi bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağız” diler.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Alaattin hc 8 ay önce

Hayirli olsn ilkbahar ailesine

Misafir Avatar
Ceykut Başkan 8 ay önce

Zonguldaklıların en güzel hatıralarına ev sahipliği yapmış Emirgan, bu şehrin göz bebeğidir. merhum Hacı İbrahim İlkbahar’ın mirasını yaşatan ve layıkıyla hizmet sunan İLKBAHAR ailesine teşekkür ederiz. İlkbahar ailesinin doğru ve dürüst olduğu, başkaları gibi bulanık sularda yüzmediği tüm Zonguldaklıların malumudur, bu projelerinin de başarılı olacağına inancım tamdır. Yolunuz açık olsun..

Misafir Avatar
Mehmet Zafer Turkkan 8 ay önce

Bu şehir ve sizlerin yapacağı her sey için şimdiden hayırlı olsun. Yolunuz açık olsun. Ismimde şaşırmayın sizlerin komşunuz Zafer abiniz.

Misafir Avatar
Yorgun savaşcı 8 ay önce

ZONGULDAK yorgun bir şehir.
Fakat şehri yeniden eski günkerdeki gibi dizayn efip canladırmak ayağa kaldırmak, ölü toprağını üzerindeden atmak bizlerin elinde.
Yapılması gereken şey çok kolay rantçılara pirim vermemek. yöresel marka değeri oluşturmak.
gerekli şeyleri söyliyeyim size.
1. Bu şehrin dedikodusunu sonlandırmak.
2. Şehire güvenmek ve inanmak. 3. yatırım yaptıra bilecek siyasetci ve bürokrat.
İnsanların önünü aça bilecek,

yolunu kapatıp buradan kaçırmıyacak adamlar değil.

Bu şehirde kazanıp bu şerhre yatırım yapan kişi sayısıda bir elin parmaklarını geçmiyor.
Bir İSTANBUL PASTANESİ var bence türkiyede tek, yaşatmalıyız.
Yine bir EMİRGAN HOTEL var manzarasıyla eşsiz şehir otelciliği ile batı karadenizin bir numarası yaşatmalıyız.
Bir FERAH LOKANTASI vardı üzülerek yazıyorm yaşatamadık.

Misafir Avatar
Ali Yilmazer 8 ay önce

Ne gerek bu sehire yatirim yapmaya, bu sehrin son yatirimcilarina sahip cikalim bence bunlar gibi daha cok deliye ihtiyacimiz var

Misafir Avatar
Kamafatih 8 ay önce

Dünümüzden bugüne kadar emek harcayıp ZONGULDAK ın büyümesi ve kalması için yaptıkları her işi YASAL VE DÜRÜST bir şekilde yapan İLKBAHAR ailesi adına çirkin ve karalama şeklinde çıkan haberler çok üzücü.. Herkes yaptığı işe bakacağına yapılacak güzel şeyleri kötüleyerek konuşulması anlamsız... Ben bir zonguldak lı olarak öncelikle bu ailenin kurucusu olan MERHUM HACI İBRAHİM İLKBAHAR a ve İLBAHAR AİLESİNE TEŞEKKÜR EDERİM...

Misafir Avatar
İbrahim Yazıcı 8 ay önce

Zonguldağın vazgeçilmez tarihi eskiye dayalı bu mekanı Zonguldak halkı olarak sonuna kadar destekliyoruz Allah çıktıkları bu yolda İLKBAHAR AİLESİNİ utandırmasın...

Misafir Avatar
Kaan 8 ay önce

U dönüş serbest gazete olarak

banner236

Tahsin Karaer Eşini Kaybetti

Haberi Oku