ZONGULDAK:
'ZONGULDAK'I BÜYÜTMEYE GELİYORUZ”
 

Akşener, Zonguldaklılara mesaj gönderdi;

“ZONGULDAK’I BÜYÜTMEYE GELİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zonguldak’ta gerçekleştireceği miting öncesi Zonguldaklılara mesaj gönderdi. 15 yıl önce işçi kenti olan ve her geçen gün büyüyen Zonguldak’ın iktidarın yanlış politikaları yüzünden gerileyen bir şehir olduğunu söyleyen Akşener, “İşçi kenti olan Zonguldak, üretim demekti, kara elmas demekti, istihdam demekti. Her geçen gün büyümesi gereken Zonguldak’ı işsizler şehri yapanlardan hesap sormaya geliyoruz” dedi.

ZONGULDAKLILAR BU GİDİŞE DUR DİYECEK

Üretim şehri Zonguldak’ın göz bebeği olması gerekirken sahipsiz bırakıldığını aktaran Akşener, “2001 yılında 18 bin işçisi olan Taş Kömürü İşletmelerinde şimdilerde 7 bin işçinin çalıştığını biliyorum. 9 bin işçi çalıştıran Ereğli Gemi Sanayisi kapasitesinin çok altında çalışıyor, hatta kapısına kilit vuracak durumda. Her geçen gün üretimden vazgeçen AKP, ülke ekonomisine büyük katkı veren Zonguldak’ı sahipsiz bıraktığı gibi işsizliği de arttırdı. Bunun sonucu olarak üç bölge müdürlüğünün başka şehirlere taşındığından da iki bölge müdürlüğünün küçültüldüğünden de haberim var.  Zonguldaklı hemşerilerimin bu gidişe dur diyeceğinden de AKP’ye sandıkta hesap soracağından da hiç şüphem yok.”

OCAK DENETİMLERİ ARTACAK

İYİ Parti iktidarıyla büyük sanayi hamlesi başlatacaklarını, Türkiye’yi yeniden üreten ülke seviyesine çıkartarak işsizlikle mücadele edeceklerini ifade eden Akşener, “Hem yerel hem yabancı yatırımcılara gerekli teşvikleri vererek yeni istihdam alanları yaratacağız. Zonguldak yeniden alın terinin şehri olacak. Geçmişte yaşadığımız maden faciaları yüreğimizi yakmasın, evlatlar babasız kalmasın diye maden ocaklarındaki denetimleri arttıracağız. İYİ Parti iktidarıyla aynı işi yaptığı halde maaş ve ikramiye şartları aynı olmayan işçilerimizin arasındaki adaletsizliği de ortadan kaldıracağız.”

ÇEVRE İÇİN ACİL ÖNLEM ALINACAK

Kömür işletmeleri olduğu için hava kirliliği yaşanan Zonguldak’ta Çatalağzı’nda yapılan termik santral ile birlikte çevre sorunlarının arttığını belirten Akşener, “Kanser ve astım vakalarının arttığını üzülerek takip ediyorum. Buna rağmen planlanan iki yeni termik santralden dolayı sizinle aynı endişeyi taşıyorum. Biz sanayiye de üretime de karşı değiliz ama bunu yaparken tek bir ağacımızın bile zarar görmesini, insanımızın sağlığının bozulmasını kabul edemeyiz. Seçim beyannamemizde halkımıza söz verdik. Doğa ve çevre konulu tüm sivil toplum kuruluşları yönetim ortağımız olacak. İnsanımızı, havamızı, denizimizi, toprağımızı kirletmeden büyüyeceğiz. Zonguldaklı hemşerilerimin hiç endişesi olmasın. Zonguldak’ın çevre sorunu için acil önlem alacağız.”

YERLİ ÜRETİM ARTACAK

Yaşanan çevre kirliliğinden dolayı toprağa karışan kimyasalların tarımı olumsuz etkilediği gibi iktidarın tarım politikalarından dolayı çiftçilerin toprağa küstüğünü sözlerine ekleyen Akşener, “Türkiye’deki bütün çiftçilerimiz dertli. Kotalar, maliyetler, ürünlerin para etmemesi Zonguldaklı çiftçilerimizi de etkiledi. Besi hayvancılığında gelişmekte olan Zonguldak’ta hayvancılığı da bitirdiler. Kendi kendine yeten ülkemizi tarımda da hayvancılıkta da ithalata mahkum ettiler. Zonguldaklı hemşerilerim hiç merak etmesin. İYİ Parti iktidarıyla yerli üretim yeniden artacak” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236


Haberi Oku