ZONGULDAK:
Zonguldak'ı hak ettiği çevreye kavuşturacağız
 AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Dünya Çevre Günü’nü kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun çevreyi tehdit eden etkenlere dikkat çekerek çevrenin insan yaşamındaki önemini vurgulayan bir mesaj yayımladı.

Tosun mesajında şu görüşlere yer verdi; “Temiz bir dünyada yaşayabilmek ve gelecek nesillerimize temiz bir çevre bırakabilmek için tüm insanlığı tehdit eden çevre sorunlarının çözümünde temel ilkemiz, doğayı korumak olmalıdır.

Çeşitli nedenlerden dolayı çevreye zarar verilmesi ve kirletilmesi insan sağlığını olumsuz yönde etkilemekte ve bu durum gelecek nesillerimiz için bir tehlike oluşturmaktadır. Çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve çevreyi korumak, gelecek kuşaklara bozulmamış, sağlıklı bir dünya bırakmak temel sorumluluğumuz olmalıdır.

“Dünya Çevre Günü”, çevresel kalitenin yerleştirilmesi amacıyla uluslararası bilinçlendirme günü olarak kabul edilmektedir.

Çevre sorunlarının aşılmasında devlete olduğu kadar, bireylere de önemli sorumluluklar düşmektedir. Etkilerini her gün yakından gözlemlediğimiz çevre sorunlarına herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi insanlık ve yurttaşlık görevidir.

Hükümetimiz döneminde üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak; şehirlerimizdeki doğal dokuyu korumak, çevreyle dost kentler oluşturmak için olanca gücümüzle çalışıyoruz.

Bu bağlamda Zonguldak Belediyesini kazanmamızın hemen ardından Zonguldak’ı daha yaşanabilir bir kent ve insanımızın huzur bulacağı yeni yaşam alanları oluşturabilmek için yeni ve önemli projeleri hayata geçiriyoruz.

İlk etapta ihalesini tamamladığımız Liman sahil projesini hayata geçirirken, Lavuar alanı, millet bahçesi ve soğuksu pazaryeri projelerinin yanı sıra Kültür vadisi projelerimizi de birer birer hayata geçirerek Zonguldak’ı hak ettiği ve yaşanabilir bir çevre görünümüne kavuşturacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın “Dünya Çevre Günü”nü kutluyor, temiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
çatalağzı-kuzyaka 1 ay önce

eren enerji termik santralleri etrafına sağlık koruma bandı bırakması ve ağaçlandırması yasal zorunlulukken çed e uymuyor.bunun önlenmesi gerekmektedir.bilgilerinize il başkanım

Misafir Avatar
Turgut Güven 1 ay önce

18 yıldır iktidardasınız. ülkede ağaç, orman bırakmadınız. zonguldak'ta insanlarımız nefes alamayacak duruma geldi + zonguldak olarak tarihe geçtik. yaptığınız açıklamaya bakınca anlıyorum ki, aklımızla dalga geçiyorsunuz..

Misafir Avatar
TURKALI67 1 ay önce

Sn.Ak parti il başkanı çevreyi katleden havayı kirleten ne kadar termik santral varsa catalagzina doldurdunuz..filyos liman projesi bitimindede nerede çevreye zarar veren santraller demir çelik çimento fabrikası gibi çevreyi kirletecek yatırımları zonguldaka doldurmayı layık görüyorsunuz.. elbet seçimlerde de bunların hesabı size halkımız tarafından sandıklarda sorulacaktır...

Misafir Avatar
öncezonguldak 1 ay önce

Keşke inanabilsek

Misafir Avatar
Derin DeniZ 1 ay önce

O zman vay zonguldagin haline gecmis olsun....yatacak yeriniz yok basgan...anasini aglattiniz memleketin

-Beğenmedim(0)

banner228

“Güdük kafalılar” diye bağırasım geliyor

Haberi Oku