Zonguldak’ın kıyı güzelliği Kandilli Alacaağzı

ZONGULDAK 04.05.2021, 14:06
1029
Zonguldak’ın kıyı güzelliği Kandilli Alacaağzı

Zonguldak’ın Kandilli beldesindeki Batı Karadeniz’in saklı cennetlerinden bir tanesi olan atıl durumdaki Alacağzı Plajı, BAKKA’nın 455 bin 290 TL desteğiyle Zonguldak’ın yeni butik plajı oldu.

2003 yılında Türkiye Taş Kömürü Kurumu tarafından dağınık çalışma yerlerinin bir araya toplanması ve üretim maliyetlerinin düşürülmesi gibi nedenlerle işletmesi kapatılan Alacaağzı Plajı bugün denizi, doğası ve görsel güzellikleriyle günümüzde son derece önemli bir turizm bölgesi haline geldi.

Kandilli Belediyesinin proje sahibi olduğu ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) 455.290 TL destekleriyle Kandilli beldesinde atıl durumdaki plaj fiziki altyapı çalışmaları yapılarak, Zonguldak’ın kıyı güzelliklerinden biri oldu.

SIRADA KAMP ALANI VAR

Sosyal imkanlara erişimleri kısıtlı olan engelli bireylerin, rahatlıkla rehabilite edilebilecekleri nitelikteki mevcut atıl plajın herkesin kullanabileceği nitelikte fiziki altyapıya sahip olacak şekilde düzenlenmesi projenin temel amaçlarındandı ve yakın zamanda atıl durumda bulunan alana kamp merkezi de kurularak bölgenin önemli bir eksikliğin giderilmesi hedefleniyor.

Atıl durumda olan tesis turizme kazandırılarak Tempo Travel Dergisi’nde iki sayfalık bir tanıtım haberi yapıldı.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (1)
Kerem 5 ay önce
Olsa ne olur bir yolu var hayvan bile gitmez yazıklar olsun size başka bir ülkede böyle yerler olsa Turizm cenneti olur paha biçilemez siz anca camii yapın camii uzaya gitcez abi duayla Allah affetsin ama gördükçe çıldırıyorum tüm dertler bitti gece gündüz camii inşaatı ya Kilimli tünelleri Hastane yolları unutuldu
24
az bulutlu