Zonguldak’lı Ali hayatını kaybetti

ZONGULDAK 13.01.2017, 19:13 13.01.2017, 19:19
3130
Zonguldak’lı Ali hayatını kaybetti
 Bugün öğle saatlerinde, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir haddehanede, hurda demirlerin eritildiği kazanda patlama oldu.

Patlamada ölen 1 kişinin Zonguldak'ta İnağzı'nda oturan Ali Koca olduğu öğrenildi. Koca'nın bir süre önce babasını kaybettiği öğrenildi.

Fabrikadan yapılan ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve 112 Acil ekibi sevk edildi. İtfaiye ekibi herhangi bir yangının olmadığını görürken, fabrikada kontrolde bulundu. 112 Acil ekipleri ise yaralılara müdahalede bulundu. 1 işçinin öldüğü tespit edilirken, yaralanan 15 işçi ise Gebze ve Darıca'da bulunan hastanelere sevk edildi.

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan fabrikadan çıktıktan sonra yaptığı açıklamada, "Kazada 1 işçi hayatını kaybetti. 15 yaralımız var. Yaralıların sağlık durumları iyi. Olayla ilgili araştırmalar yetkili kişiler tarafından içeride devam etmektedir. İşyeri sahipleri ile görüştüm, yetkililerle de görüşüldü. Herhangi bir ihmal olup olmadığı araştırılacak" dedi.

ÖLEN İŞÇİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Dilovası Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir haddehanede meydana gelen patlamada ölen işçinin Zonguldak'lı 34 yaşındaki Ali Koca olduğu, yaralı sayısının ise 17 olduğu belirtildi. 

Yorumlar (0)
16
açık