Zonguldak’ta vatandaşlar mezarlıklara akın etti

ZONGULDAK 11.09.2016, 14:58 11.09.2016, 15:06
932
Zonguldak’ta vatandaşlar mezarlıklara akın etti
 Zonguldak’ta vatandaşlar Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklara akın etti. Şehitliği de ziyaret eden vatandaşlar, şehitler için dua ettiler.  
  Zonguldak'ta Kurban Bayramı öncesi mezarlıklar ziyaretçi akınına uğradı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Zonguldak Asri Mezarlığına kabir ziyaretine gelen vatandaşlar, kabir başlarında Kur'an-ı Kerim okurken, bazıları da mezarların etrafında temizlik yaptı.
  Mezarlık çevresi arabalarla dolarken, Zonguldak Belediyesi de mezarlıklara sefer yapan belediye otobüslerini ücretsiz yaptı. Şehit asker ve polislerin yakınları da şehitliği ziyaret ederek, şehitlerin mezarları başında bir süre dua ettiler.
  Şehitliği ziyaret eden Mehmet Kefeli, “Eğer şehitlerimize sahip çıkamazsak geçmişimize de sahip çıkamayız. Onlar bizim için bu kadar fedakarlık yapmış. Biz de onlar için bu kadar duayı çok görmememiz lazım. Her zaman ziyaret etmemiz lazım. Fırsat buldukça buraları ziyaret etmemiz gerekir. Cenab-ı Allah buradaki şehitlerden ve tüm şehitlerden razı olsun. Bütün şehitler bizim şehidimiz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysak tüm şehitler bizimdir. Eğer bu vatan için şehit olmuşlarsa başımızın üstünde yerleri var. Kalbimizin derinliklerinde yeri var” diye konuştu.
  Küçük çocuklar da mezar ziyareti gerçekleştiren vatandaşlara su taşıyarak harçlıklarını çıkardılar.
Yorumlar (0)
22
kapalı