ZONGULDAK:
Zonguldak'tan gitti Muğla'yı Karıştırdı

Zonguldak eski Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin baskıcı yönetim anlayışı yeni görev yeri Muğla’da bir kişinin hayatına maloldu.

 

Avaz Türk’ün konuyla ilgili haberi şöyle:

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi  Baş’ın kalp krizinden vefatının altından büyük bir skandal çıktı. Daha önce görev yaptığı Milas’tan Muğla Olgunlaşma Enstitüsüne Müdür vekili olarak atanan Hüdayi Baş, buradaki başarılı çalışmaları sonrasında Bakanlıktan asil Müdürlük kadrosu talep edilir.

Bu kadro beklenirken, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü için 4 kişilik Usta Öğretici kadrosu ihtiyacı için sınav açılır. Bu sınavda başarılı olanların listesi 28 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilmesi gerekirken, Muğla Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Komisyon Başkanı da olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü listeye müdahale ederek değişiklik yapmak ister. Hüdayi Baş ise okul müdürü olarak sınavlarda başarı elde edenlerin listede olmasını ve göreve başlamasında ısrarcı olur. Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın bu liyakat ısrarı üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Hüdayi Baş’ı makamına davet eder. Bu esnada Baş, Töre’ye kazanan Usta Öğretici adaylarının isimlerini teslim edince İl Milli Eğitim Müdürü Töre, “işine gelmiyorsa, prensiplerine aykırı ise istifa et git” diyerek bağırıp çağırır. Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş, İl Milli Eğitim Müdürü’nün daha önce telefonda o an da makamdaki tavır ve davranışları ile hakarete varan ifadeleri üzerine fenalaşarak makam odasını terk eder. Kendine geldikten sonra da Milli Eğitim Bakanlığı’na bilgi verme amaçlı bir dilekçe yazıp imzalar ve gönderir. Bu olayın hemen akabinde de fenalaşarak hastaneye kaldırılır. Bu sabah (9 Eylül 2020) da hayatını kaybeder.Bu arada cenaze evine giden Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin büyüt tepki çektiği ve merhum Hüdeyi Baş'ın eşinin "defol kocamın katili" sözleri eşliğinde kovulduğu da öğrenildi.İşte Hüdayi Baş’ın Bakanlığa yazdığı bilgi verme amaçlı dilekçesi…


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Poyrazjaber.company 2 hafta önce

Görev yapmak değil ahlak dışı eylem

Misafir Avatar
Ali Demircan 2 hafta önce

Bu devirde haber bile olmayacak bir olay.Bu ve benzeri olaylar o kadar çoğaldı ki ......!

Misafir Avatar
Ahmet Bozdemir 2 hafta önce

Zonguldağıda karıştırıp gitti komisyonlara müdahale etti verilen puanları değiştirdi ona hakkımı asla helal etmiyorum

banner228

Metrelerce yükseklikten halatla yukarı çekildi

Haberi Oku