1 YIL 4 AY 11 GÜN HAPİS!

Asayiş 22.07.2016, 11:39 22.07.2016, 11:46
1432
1 YIL 4 AY 11 GÜN HAPİS!

 CHP binasına taş atıp küfür eden sanık Muhammet Yıldız’ın cezası kesinleşti

1 YIL 4 AY 11 GÜN HAPİS! 


Kent merkezinde 5 ay önce CHP binasına taş atan ve hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Muhammet Yıldız’ın cezası belli oldu. Kendisini savunurken “Onların deyimiyle düşünce özgürlüğümü yerine getirdim” diyen Muhammet Yıldız, “Siyasi partilerin kullanımında olan bina, tesis veya eşyaya zarar verme” ve “Hakaret” suçlarından toplam 1 yıl 4 ay 11 gün hapis cezasına çarptırıldı. Yıldız’ın cezası paraya da çevrilmedi.

OLAY

Zonguldak’ta 4 ay önce meydana gelen olayda, alkollü olduğu iddia edilen 36 yaşındaki Muhammet Yıldız, CHP İl Başkanlığı’na ait parti binasına taş atmıştı. Polis tarafından gözaltına alınan şahıs, polis merkezine götürülmüştü. Olay sonrasında ise CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve İl Sekreteri Volkan Alkaç, Yıldız’dan şikayetçi olmuş ve Zonguldak 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

NE DEMİŞTİ?

Daha önce Zonguldak 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada taş atmanın, eylem yapmanın düşünce özgürlüğü olduğunu iddia eden sanık Muhammet Y., “Biz bu insanlara doğruyu nasıl söyleteceğiz. Yemin ettiler ama doğruyu söylemiyorlar. Yeminin anlamını acaba biliyorlar mı? Kimsenin yüzüne 'AK Parti sizi sinkaf etsin' diye sövmedim, hakaret etmedim. Ben o sözü sadece parti binasının olduğu yerde taş atarken 'AK Parti sinkaf etsin' diye söyledim. Bunun dışında laf söylemedim. Ayrıca karakolun önünde Volkan Alkaç ile Ebru Uzun değil yaklaşık 50-60 kişi vardı, camdan onları görüyordum ve dışarıdan bana yönelik el kol hareketleri yapıyorlar, beni tehdit ediyorlar. Ayrıca karakolun güvenlik kamerası mevcuttur, yaptıkları hareketler güvenlik kamerasında görülecektir. Bu yüzden tanık beyanlarını kabul etmiyorum. Onların deyimiyle ben düşünce özgürlüğümü yerine getirdim, taş atmanın eylem yapmanın düşünce özgürlüğü olduğunu düşünüyorum” şeklinde ifade vermişti. Umut ERSES

Yorumlar (0)
24
açık