‘Devrek Üniversitesini İstiyor’

Devrek’te kapanan taburun yerine açık cezaevi kurulacak olmasını ilçe halkının kabullenmediği, tabur arazisine Bülent Ecevit Üniversitesi’nin 4 yıllık fakülte kurmasını beklediği iddia edildi. İlçe halkını ve yetkilileri bu konuda harekete geçirmek için kurulan“Devrek Üniversitesini İstiyor Platformu” yaptığı bir açıklama ile bu doğrultuda yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Eğitim 11.11.2013, 22:45
1122
‘Devrek Üniversitesini İstiyor’

HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI

Devrek’in tabur arazisi yerine cezaevi değil üniversite kurulması gerektiği yönünde sorumluluk üstelendiğini söyleyen platform sözcüleri tabur girişinde bir açıklama yaparak herkesi taşın altına elini sokmaya davet etti. “Devrek Üniversitesini istiyor Platformu” adına bir açıklama yapan Ahmet Akdemir, “Üniversite istiyoruz diye oluşturduğumuz sanal platform yoğun bir ilgi gördü. Devrek için üniversitenin ne kadar önemli olduğunu herkese görüyor. Yerleşke olarak Devrek Taburu bunu tam anlamıyla karşılayacak bir yer.  Bunu yetkililere iletmeyi kendimize bir görev bildik.  Bu anlamda herkesin taşın altına elini sokmasını istiyoruz. Tüm yetkilikleri göreve çağırıyoruz.” dedi.

Yorumlar (2)
devrekli 8 yıl önce
ne gariptir ki orada ki arkadaşların hepsi akape li. madem fakulte ıstıyordunuz 11 yıldır neden yapmadınız. secım zamanı göz boyama operasyonumu yapıyorsunuz..yoksa devrekte fakülte olmamasının sucuda mı muhalefet
birol akbalık 8 yıl önce
bu toplanan arkadaşlar kanun filan bilmiyor sizde bunları haber yapıyorsunuz haber yaparken daha dikkatli yapın üniversitesi olan ilçe varmı türkiyede siz önce devrekdekini düzgün çalıştırın halk olarak yardım edinde ondan sonra isteyin hikaye haber yap torba dolsun la bu işler olmaz daha dikkatli lütfen lütfen..
18
kapalı