Fevkani Yıkılıyor mu?

Halkın Sesi, çok konuşulacak iddiayı gündeme taşıyor. Dere ıslahı kapsamında Fevkani Köprüsü de kaldırılabileceği öne sürüldü.

Genel 25.04.2019, 22:26 25.04.2019, 22:38
3002
Fevkani Yıkılıyor mu?

Halkın Sesi, çok konuşulacak iddiayı gündeme taşıyor. Dere ıslahı kapsamında Fevkani Köprüsü de kaldırılabileceği öne sürüldü...

Fevkani Yıkılıyor mu?

 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan raporda metal yorgunluğu nedeniyle yıkılması önerilen, yıkılmayışı halinde 20 milyon liralık tadilat ve tamirat yapılması tavsiye edilen Fevkani Köprü’nün bir kez daha yıkılması gündeme geldi.

Halkın Sesi’nin edindiği bilgiye göre AKP kurmaylarıyla Ankara’ya bakanlığa giden Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Üzülmez Deresi’nin Valilik yanından başlayıp Zonguldak Belediye binasının olduğu yere kadar uzanan kısmının ıslahıyla ilgili temaslarda bulundu. Bakanlık yetkilileri Üzülmez Deresi’nin şehir içinde kalan ıslahıyla ilgili yeşil ışık yakarak proje hazırlanması talimatını verdi.

Fevkani Köprü’nün de gündeme geldiği görüşmelerde, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, yöre milletvekilleri, AKP il ve ilçe başkanının Köprü’nün yıkılmasıyla ilgili ortak noktada buluştuğu öğrenildi. Seçim döneminde Fevkani Köprü’nün yıkılmadan bakımının yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Selim Alan’ın da bu fikre sıcak baktığı, gerekli şartlar oluşursa Fevkani Köprü’nün yıkılabileceğini belirttiği edinilen bilgiler arasında. Fevkani Köprü’nün yıkım kararının hayata geçmesi halinde köprü altı esnafının nereye gideceği ise merak konusu.

Yorumlar (7)
Zonguldakli 2 yıl önce
Birilerine mezar olmadan yikilmasi lazim gözle görülür çürümeler ve parça kopmalari var
Erol Çakır 2 yıl önce
Sanırım Fevkani Köprüsünün kesinlikle yıkılmasını ve tehlike oluşturduğunu ilk defa köşe yazılarımda yazanlardan biriyim. ”Ben demiştim..” gibi basit bir söylemlerden ziyade ortada duran bir tehlikeyi göz ardı etmememiz gerektiğini söylüyorum. Ben bir mühendisim ve bu köprünün yıkılacak bir durumda olduğunu görüyorum. Siyasi rant peşine kimse koşmasın. Burada “insanlarımızın canı” söz konusu. Köprünün derhal yıkılma kararı alınmalı! Ve altındaki esnafların lavvar kulelerin bulunduğu uygun yere yapılacak bir AVM ile taşınması sağlanmalı. Lamı cimi yok bu karar derhal uygulamaya geçilmeli. İlk tedbir olarak köprünün üstündeki ağırlıklar azaltılmalı. Yani üstüne, ayağına bacağına bir tek araç bile park ettirilmemeli .Ama derhal! Kurulacak her türlü komisyonda bana bir görev düşerse hiçbir beklentiye girmeden kabul eder, çalışırım. Unutmayın Zonguldak hepimizin!
Halkın sesi 2 yıl önce
Kesinlikle lauvar alanına ay yıldız şeklinde bir avm en fazla iki katli etrafı yeşillik ve akşam bayrağımızın renklerine uygun ışıklandırmalı bir proje yapılabilir köprü altı esnafı buraya taşınır ve köorünn yıkılması önünde hiçbir engel teşkil etmez müthiş bir proje olur
recep 2 yıl önce
esnafi boşvermek lazim beledi̇ye zamaninda mi̇llete peşkeş çekti̇ler yerleri̇ni̇
kaan 2 yıl önce
yikilmasi gereki̇r tesekkürler başkanim
Kömürkentli 2 yıl önce
Şehrin çevresini örümcek ağı gibi sarmış bu ucubeyi siz bari esnaftan korkmadan cekinmeden yıkın be başkanım.illa bi felaketmi olması birilerinin ölmesimi lazım Allah korusun yıkılsa yüzlerce insan ölür.çürük pislik içinde yıkın zengin esnafın gözünün yaşına bakmayın.kimsenin cebi bi insanın canından değerli değildir.yıkın ki şehrin o çirkin görüntüsü değişsin.
Vatandaş 2 yıl önce
Başkanım sizi çok iyi tanıyorum. Halısahalarda da pes etmezdin. Kimsenin dokunmadığı bu büyük problemlere sizin dokunacağınızdan hiç şüphem yok. Sigarayı bırakmama vesile olmuştunuz size borçluyum.
21
açık