Jandarma’dan görkemli kutlama

Genel 14.06.2019, 18:08 14.06.2019, 18:10
500
Jandarma’dan görkemli kutlama

Zonguldak'ta Jandarma Teşkilatı'nın 180. kuruluş yıldönümü kutlandı. Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız’ın yanı sıra Zonguldak Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Ayhan Kafalı ile gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Zonguldak İl Jandarma Komutanı vekili Albay Fahri Semiz, tarafından Valilik önü Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.

Programda İl Jandarma Komutan vekili Fahri Semiz günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Semiz, şunları söyledi:

"Başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmeti ile ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenle mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günden bu yana günlük yaşamın her alanında ülkemizin her noktasında geçe, gündüz, sıcak, soğuk, yağmur, çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş bundan sonrada olmaya devam edecektir."

Yorumlar (0)
20
az bulutlu