KENEVİRCİ DOKTOR AÇIĞA ALINDI

Genel 10.02.2021, 20:20 10.02.2021, 21:38
2909
  Alaplı’da polis ekipleri, boş bir dairede sera düzeneğiyle 70 kök Hint keneviri ile 233 gram uyuşturucu yakalandı.
  Yapılan baskında odası seraya çevrilmiş evde 70 kök Hint keneviri ile 233 gram uyuşturucu madde ile ayrıca bitkilerin yetiştirilmesi için gerekli ortamı sağlamak adına bulundurulan 40 litre sıvı gübre, dijital zamanlayıcı, ısı ve ışık düzeneği, fan, buhar makinesi, ısı ve nem ölçer, oynar başlıklı kamera ele geçirildi.
  Operasyonda, içlerinde doktor olduğu öğrenilen A.A.K ile S.C serbest kalırken evde uyuşturucu yetiştirdiği belirlenen B.Ç. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Zonguldak Beycuma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi. Öte yandan olaya karışan doktorun açığa alındığı öğrenildi.

Valilikten yapılan açıklamada, operasyonla ilgili şu detaylara yer verildi:

"Alaplı Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda harekete geçen alınan istihbari bilgi kapsamında Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Alaplı ilçesinde Uyuşturucu madde yetiştirmek amacıyla iklimlendirilmiş ve seraya çevrilmiş vaziyette olan henüz tam kapasite üretime geçmeden ikamete yapılan operasyon neticesinde;

          2313 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan A.K., C.Ş., B.Ç. ve S.Ş.  isimli şahıslar gözaltına alınmış olup, C.Ş. ve S.Ş isimli şahıslar hakkında adli kontrol kararı verilirken, B.Ç. isimli şahıs 10.02.2021 günü çıkarıldığı adli makamlarca TUTUKLANMIŞTIR.

 

         Operasyon kapsamında yapılan aramada;

        

-        233 gram Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde

-        40 Kök Kenevir Bitkisi ele geçirilmiş olup,

Ayrıca bitkilerin yetiştirilmesi için gerekli ortamı sağlamak adına bulundurulan Sıvı Gübre, Dijital Zamanlayıcı, Isı ve Işık düzeneği, Fan, Buhar Makinesi, Isı ve Nem ölçer, Oynar Başlıklı Kamera ele geçirilmiştir."


 Yorumlar (0)
25
açık