Kömürspor'da şok ayrılık!

Genel 11.06.2019, 12:07 11.06.2019, 12:11
1701
Kömürspor'da şok ayrılık!

Zonguldak Kömürspor’un skorer ismi Emre Kara, sözleşmesindeki serbest kalma bedelini yatırarak fesih yoluna gitti

ŞOK AYRILIK

Zonguldak Kömürspor’da şok gelişme… Kırmızı-lacivertli takımın  8 golle en skorer ismi olan Emre Kara, takımdan ayrıldı.  Sözleşmesinde ’20 Bin TL’ye serbest’ kalır maddesi bulunan Kara, bu miktarı kulüp hesabına yatırarak sözleşmesini tek taraflı fesih etti.

**********

Zonguldak Kömürspor’da şok ayrılık… Geçtiğimiz sezon başında Yeni Orduspor’dan transfer edilen  30 yaşındaki futbolcu Emre Kara, sözleşmesini tek taraflı fesih ederek takımdan ayrıldı.

Zonguldak Kömürspor yeni sezon öncesi, olağan genel kurula odaklamışken, transferde sessiz ancak derinde bir çalışma yürütüyor. İç transferde sözleşmesi sona eren futbolcuların bir kaçı ile ön görüşme yapan kırmızı-lacivertli takım, 26 Haziran tarihinde yapılacak kongre ile bu çalışmasına hız verecek. Mali açıdan elini güçlendirmek için  Olağan Genel kurulu bekleyen Zonguldak Kömürspor, şok bir gelişme yaşadı. Kırmızı-lacivertli takıma Yeni Orduspor’dan transfer edilen Emre Kara, kulüpte yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle, Zonguldak Kömürspor ile yollarını ayırdı. Sezon başında 2020 yılına kadar mukavele imzaladığı Zonguldak Kömürspor ile ’20 Bin Liraya serbest kalır’ maddesi koyan Emre Kara, bu ücreti kulüp hesabına yollayarak, sözleşmesini tek taraflı fesih etti. Zonguldak Kömürspor’un yeni hocası Serkan Afacan’ın yeni sezonda birlikte çalışmayı çok istediği 30 yaşındaki futbolcunun ayrılığı camiada şok etkisi yarattı.

AÇIK KAPI BIRAKTI

Zonguldak Kömürspor ile 2020 yılına kadar olan sözleşmesini fesih eden Emre Kara, yaptığı açıklamada haberi doğrularken, açık kapı bırakmayı ihmal etmedi. Sözleşmesini fesih ettiğini doğrulayan Emre, "Zonguldakspor'da iyi bir sezon geçirdim. 20 Bin lira yatırarak serbest kalma maddesini kullandığım doğru. Çok teklifler alıyorum. Ancak Zonguldak Kömürspor'un yeni sezonda hedef bir takım kurması ve beklentilerime cevap vermesi halinde ilk tercihim yine Zonguldak Kömürspor olacak" dedi.

TAKIMIN EN GOLCÜSÜYDÜ

Geçtiğimiz sezon takımın jokeri olan Emre Kara, hücumcu olmasına rağmen, savunmanın sağında ve solunda birçok maçta görev yaptı. Buna rağmen, takımın en skorer ismi olan sol ayaklı futbolcu, kırmızı-lacivertli formayla 8 gole imza attı. Lig’de ve Türkiye Kupası olmak üzere her iki kulvarda 34 maça çıkan Emre Kara, 2 Bin 953 dakika süre aldı

Yorumlar (0)
20
az bulutlu