Mührü Elleriyle AKP’ye Verdi

Yeni Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, yapılan devir teslim töreni ile CHP’li Muharrem Akdemir’den görevi devraldı.

Genel 05.04.2019, 14:06 05.04.2019, 14:08
2203
Mührü Elleriyle AKP’ye Verdi
Zonguldak Belediye Başkanlığı’na seçilen Ömer Selim Alan, cuma sonrası Ak Parti Milletvekilleri, partililer ve vatandaşlarla beraber Zonguldak Belediyesi’ne geldi.

Kalabalıkla birlikte belediyeden giren Alan, elinde çiçekle başkanlık katına çıktı.

Selim Alan, Muharrem Akdemir'e bir buket çiçek takdim etti. Akdemir ise Selim Alan'a mührü teslim etti. 

"BU SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK"Zonguldak Belediye Başkanlığı makamına oturan Ömer Selim Alan, gazetecilere ilk açıklamasını yaptı.

Kalabalık heyetle üçüncü kattaki başkanlık makamın acıkan Alan, Akdemir’e çiçek verdi. Akdemir ise Alan’a mühür ile gelir gider tablosunu içeren dosya teslim etti.

Daha sonra başkanlık koltuğuna oturan Alan, ilk açıklamasını yaptı.

MAKAMA OTURDU, “HİZMET BİSMİLLAH” DEDİ

Devir teslimin ardından makamına oturan Doktor Ömer Selim Alan’ın ilk açıklaması şöyle oldu:

“115 gün sahada koşarken bu kadar terlemedik. Muharrem Başkanıma bizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. Artık icraat zamanı. Artık hizmet zamanı. Zonguldak’ın hizmete ihtiyacı var. Ömer Selim Alan olarak Zonguldak’ın emrindeyim. 3 dönem istiyoruz. Benim belediyeyi hiç vermeyi düşünmüyorum. Ben şunu söylüyorum bu seçimin kaybedeni yok. Vatandaşlarıma şunu söylüyorum: hizmet bismillah”

AKDEMİR: “ZONGULDAKLILARIN HÜR İRADESİ BUNU GÖSTERDİ"

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise şunları söyledi: “Çok özel bir gündeyiz. Demokrasimizin olamazsa olmazlarından 31 Mart akşamı tamamladık. Bizlere yakışır bir siyasi akşamı yaşadık. İstiyorum ki bu Zonguldak’ta güzel seçim örneğini tüm Türkiye örnek alır. Zonguldaklı hür iradesi bunu gösterdi. Ufak tefek bilgiler ben hazırladım. Bu mührü 5 yıl sonra geri almak kaydıyla veriyorum.”
Yorumlar (4)
mansur 2 yıl önce
muharrem akbainşata verdiğin 11 katlı binalardan bir daire alırsın artık
Vatandaş 2 yıl önce
muharrem bey sana çok iyi oldu bay bay
samimiyet 2 yıl önce
ego tatmin eden memurlarıyla uğraşan muharrem akdemir dediğin gibi çok güzel birgün adalet tecelli etti yeni başkanıma hayırlı olsun Allah yolunu açık etsin
Ali vakkas 2 yıl önce
BEN OLSAM CICEK YERINE DAHA BUYUK DAHA GUZEL HEDIYE ALIRDIM OMUR BOYU DUA EDERDIM.CUNKU AKDEMIR RESMEN BELEDIYEYI ELLERIYLE ARMAGAN ETTI AKP YE
20
kapalı