Yeniden yargılanacak

Ereğli’de aralarında TSO eski Başkanı Ahmet Likoğlu ve eski Belediye Başkanı Murat Sesli’nin de bulundu “Çelik-2” operasyonunda yargılanan gazetecilerin yargılanmasına dün yeniden başlandı.

Genel 25.06.2014, 01:17 17.01.2015, 04:41
2566
Yeniden yargılanacak

Çete liderinden talimat alırken telefon dinlemesine takılmışlardı…

Yeniden yargılanacak

Ereğli’de aralarında TSO eski Başkanı Ahmet Likoğlu ve eski Belediye Başkanı Murat Sesli’nin de bulundu “Çelik-2” operasyonunda yargılanan gazetecilerin yargılanmasına dün yeniden başlandı.  Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Ahmet Likoğlu ve Murat Sesli telekonferans sistemiyle görüntülü katılarak ifade verirken Pusula Gazetesi’nin sahibi Ali Rıza Tığ, duruşmaya bizzat katıldı. Duruşma Ekim ayına ertelendi.

BERAAT YOK, YAZILI CEZA İSTENDİ!

Bilindiği gibi Ali Rıza Tığ, Fikri Kapan ve Kaan Kocaman çete lideri ve davanın bir numaralı sanığı Ahmet Likoğlu’ndan talimat alarak haber yaptıkları ve bunun için para aldıkları gerekçesiyle 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası almış, gazetecilik dahil bir çok haktan mahrum bırakılmışlardı. Ancak Yargıtay, yapılan itiraz üzerine telefon dinlemelerinin yasal yollardan yapılmadığı gerekçesiyle kararı bozmuş,  beraatleri yerine yazılı şekilde cezalandırılmalarına karar verilmesini istemişti.

Yorumlar (1)
MAZLUM AHI 7 yıl önce
ey ali̇riza beledi̇ye seçi̇mleri̇nde aday adaylarina tehdi̇t ve şantaj terörü esti̇rmi̇şti̇n...hi̇ç düşünmedi̇nmi̇ mazlumun ahida var....bak ağir cezada hemde ayni zulmünden dolayi yargilaniyorsun...bundan böyle sen ki̇mseye ahlak ve namus dersi̇ veremezsi̇n...bunuda kulağina küpe yap emi̇...
21
açık