EĞİTİM-İŞ’ten madenci eşine taziye ziyareti

Eğitim İş yöneticileri Soma’da maden kazasında (taşeron cinayetinde) hayatını kaybeden Orhan Avcı’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundular.

Genel 24.06.2014, 18:30 24.06.2014, 18:31
1022
EĞİTİM-İŞ’ten madenci eşine taziye ziyareti

Bu konuda Zonguldak Eğitim – İş Şubesinden Şube Başkanı Metin Kahveci imzalı şu açıklama yapıldı: Ziyaret öncesinde Eğitim İş Zonguldak Şubesi yönetimi olarak  sorumluluk ve  duyarlılık bilinciyle  hareket ederek  sosyal etkinlik kapsamında 13 Haziran 2014 günü akşamı amatör oynattığımız (ilimizin, yöresel oyuncuları tarafından) ‘’Safinaz’ın İzdivacı’’ adlı tiyatro oyunumuzun   gelirinin belirlediğimiz iki madenci eşlerine  verilmesini kararlaştırarak bir çalışma yürütmüştür. Tiyatro etkinliği madencilerin anısına düzenlediğimizi belirterek, tiyatro  akşamında Soma’da ölen madenciler adına saygı duruşunda bulunmuş tiyatro gelirimizi madenci eşlerine vereceğimizi basın üzerinde açıklamıştık. Bu gün  yöneticilerimizle bir araya gelerek Himmetoğlu Köyün’de oturan    madenci eşine gidilmiştir. Baş sağlığı ve sabırlar dilediğimizi belirttik. Taşeronlaşmanın ülkemizi  ne  büyük acılara boğduğunda hem fikir olduk . Taşeronlaştırmanın  bir cinayet olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Taşeron politikalarına millet olarak karşı çıkmak zorundayız.

Ziyaretimizde  topladığımız tiyatro katkısını Orhan Avcı’nın eşine bize destek verenler adına  teslim ettik.  Bize öncelikle bilet satmamızda yardımcı olan Birleşik Kamu İş’in  bileşeni olan başta  Enerji  İş’e çok teşekkür ederken bizlere güvenerek  katkı sunan üyelerimize , diğer kişilere  şukranlarımızı sunuyoruz.. Amacımız  zor günlerde  kalan insanlarımıza maddi ve manevi destekle birlikte  acılarını  paylaşmaktır.

Yorumlar (0)
21
açık