Salih Demir’den “Çates” açıklaması

“Sadece dostluk ilişkimiz bulunan bazı isimlerle ilgili ortaya atılan ticari ortaklık iddialarının aslı yoktur”

Genel 24.06.2014, 14:57 24.06.2014, 14:58
1803
Salih Demir’den “Çates” açıklaması

Demir Madencilik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir yazılı bir basın açıklaması yaparak grubuyla ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. Demir, şirket merkezinden yaptığı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

Elektrik Piyasasının Serbestleştirilmesi çalışmaları çerçevesinde özelleştirme programına alınan Çatalağzı Termik Elektrik Santrali’nin Varlık Satışı Yöntemiyle satılmasına ilişkin;  ön yeterlilik başvurularının 21.04.2014 tarihinde, nihai pazarlık görüşmelerinin ise 29.04.2014 tarihinde gerçekleştiği malumunuzdur.

Zonguldak Havzasında özel sektör madenciliğinin öncüsü ve lideri olarak, havzadaki madencilik faaliyetlerinin devamını da teminen, düzenlenen ihaleye katılarak her iki aşamayı başarıyla tamamlayıp En Yüksek Teklifi verdiğimiz bilinmektedir.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından, teklifimize ilişkin EPDK ve Rekabet Kurulu onaylarının da alınarak konunun nihai onay için Özelleştirme Yüksek Kurulu’na sunulduğu bilgisini kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Temmuz sonuna kadar gerçekleşmesini beklediğimiz Yüksek Kurul onayını takiben sözleşme ve diğer aşamaların da tamamlanmasıyla Kasım ayı sonuna kadar devir teslimin gerçekleşmesini ön görmekteyiz.

Madencilik, Perakende ve Turizm sektörlerinde vizyoner yatırımlarla yöresine değer katmış olan gurubumuzun, Elektrik Üretim sektöründe de başarıyla faaliyet göstereceği şüphesizdir. İstihdam ve Katma değer üretme, Kurumsal yapılar oluşturma konusundaki geçmiş başarılarımız ÇATES sürecinin geleceğine ışık tutmaktadır. Finansman ve alternatif ortaklıklar konusundaki görüşmelerimiz ise ‘Büyüme ve stratejik İşbirliği’ odaklı olarak başarıyla devam etmektedir.

Üretim Kültürü ve Çağdaş Vizyon sahibi olmayan bir kısım sözde iş çevrelerinin ve onların yandaşı bazı yayın organlarının süreçle ilgili yaptıkları dezenformasyon çalışmasını hayret ve üzüntüyle izlemekteyiz. Bir kısmıyla dostluk ilişkilerimiz bulunan isimlerle ilgili yapılan ticari ortaklık iddialarının gerçekle ilgisi olmadığının bilinmesini isteriz.

Madencilik alanındaki öncü faaliyetlerimiz sırasında da, şehrimizin ilk modern Alışveriş Merkezi ile ilk beş yıldızlı otelinin hayata geçirilmesi aşamasında da benzer çapsız bakış açısına muhatap olmamıza rağmen yakaladığımız başarı ortadadır.

Demir gurubu olarak devam eden özelleştirme sürecini başarıyla tamamlayacağımızdan ve bu sektörde de üstün başarı elde ederek yöremize değer katmayı sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Yorumlar (3)
enerji 7 yıl önce
valla enerji sektörü yani termik santral çalıştırmak avm yönetmek otel isletmek ocaltan kömür çıkartmaya benzemez santraldeki butun elemanları alıp buradaki işletmelerde çalıştırabilirsiniz ama buralardaki insanları oradan alıp santralde çalıştiramassiniz yanu siz bu kafayla gidip profesyonel ekip kurmassan gerçi çalışanların bir tanesi size guvenmedigi icin o profosyonel ekipi nasıl olusturacaksiniz o bile muammada siz bu kafa ile batmak bir kenara zonguldak tarihinden silineceksiniz haberiniz yok..
eneeji sa 7 yıl önce
Biliyor musunuz ki sabanci elemanlarina 5000 tl maas veriyor ya siz ne vereceksiniz?
kömür 7 yıl önce
Sen bu masalları kime anlatıyor sun cahil mi var senin karşında avm yönetmiş otel işlemiş sen ilk önce o avm nin o otelin tapusunu göster bakalım senin mi senin degil mi bırak bunları hacissiz bir tane mal tapusu göster de inanalim..Madem o kadar gücün var düşün bakalım yillardan beri kömür diye taşı toprağı çatese satarak parani trink peşin aliyordun hic basin agrimiyordu akıllı bir yönetici o gücünü kullanıp çatesin satışını niye engellemedin zonguldak malını sattirmayiz edasıyla Zonguldak halkını yanına alirdin siyaset zaten avucunun icinde medya desen hak vere pusula demir medya hep seninle geriye ne kaldiki gundem kendiliginden olusacakti o zaman ne olurdu çates Zonguldak ta kalırdı ne calisan nede Zonguldak madur olacaktı sizde komurunuzu satarak sizde kazanacaksınız ama siz ne yaptınız gelik faciasında bakan ve başbakana yalvar yakar Köksal abinizle gurupta satılması zor olan çatesi gruptan çıkarttılmasini sağlayıp cok kolay satilmasin önünü actiniz şimdide yana yana para dileniyorsunuz birde hersey zonguldak icin naraları atıp kendi kazdiginiz cukurdan kendinizi çıkarma çabalarını yapıyorsunuz siz varya bu parayı bulup bu santrali alamayip kendinizi daha vazla rezil kepaze etmeyin özelleştirmenin iptalini becerin egerki teminatiniz yanarsada iptal olursa zaten kömür ihalesini sizden başkası almiyor alamıyor bir iki kömür ihalesinde ton başına biraz fazla verirsiniz fiyati boylece teminatinizi da kurtarır kariyerinizide kurtarirsiniz
21
açık