19.06.2021, 01:40 30

İşimiz gücümüz futbol

Evet;

İşimiz gücümüz futbol…

Yatıyoruz futbolla, kalkıyoruz futbolla!

Sanki başka spor branşı yokmuş gibi Zonguldak spor kamuoyu da futbola endekslenmiş…

Okullardaki yetersiz eğitimden dolayı, kaldı ki iki dönemdir okul da yok, öğrenciler futboldan başka bir spor dalı öğrenemiyor ve başarılı olamıyorlar…

Örneğin hangi okulda bir bisiklet sporu teşvik ediliyor. Zaten edilse ne olacak, okulların öğrencilerine binmeyi öğretebilecekleri bir bisikletleri bile yok.

Alın size bir bisiklet sporu haberi:

Türk Telekom Prime sponsorluğunda gerçekleşen yol bisikleti kampı BoostCamp’ın ikinci etabında bisikletçiler, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avonos ve Erciyes’te sürüşlerini gerçekleştirdi. İkinci etabı sona eren BoostCamp’ın sıradaki durağı Antalya olacak.

Türk Telekom’un spora ve sporcuya verdiği destek devam ediyor. Kullanıcıların hayatına renk katan birçok ayrıcalığın öncüsü Türk Telekom Prime’ın desteği ile başlayan, yol bisikletçilerinin en önemli hazırlık kampı Boostcamp’ın ikinci etabı tamamlandı. Bisikletçiler, üçüncü kampları için geri sayıma geçtiler.

İkinci kampa 100’ün üzerinde lisanslı sporcu katıldı

Marmaris kampının devamı olarak gerçekleşen Boostcamp’in ‘Mystic Rise’ konseptli Kapadokya ayağına, 100’ün üzerinde lisanslı bisikletçi katılım gösterdi. 4 gün süren kampta, farklı rotalarda mesafe ve hız grupları seçenekleri ile bisikletçiler; Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos ve Erciyes çevrelerinde sürüşlerini gerçekleştirdi.

Üçüncü etap Antalya’da

Sporcular, ilk günü kendileri için hazırlanan Türk Telekom Prime Kızıl Çukur vadisinde gün batımının tadını çıkardı. Katılımcılar prime ayrıcalıklarıyla heyecanlı ve birbirinden farklı aktivitelerle dolu dolu  bir kamp dönemi geçirdi.

Yol bisikletçileri Marmaris ve Kapadokya’nın ardından üçüncü kamplarını Eylül ayında Antalya’da gerçekleştirecekler.

Gördüğünüz ve okuduğunuz gibi, Zonguldak’ta bizim gençlerimiz bu spordan habersizler…

Yazık!

Yorumlar (0)
23
açık