DAĞ FARE DOĞURDU!

Politika 11.02.2019, 23:26 11.02.2019, 23:28
4135
DAĞ FARE DOĞURDU!
AKP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Selim Alan’ın listesi makas yedi… Karşılıklı restleşme Abdülkerim Gün ve Abdullah Karagüzel’i liste dışı bıraktı
DAĞ FARE DOĞURDU!

AKP’de Zonguldak Belediye Meclis Listesi ve İl Genel Meclisi listesi için önceki gün sabaha karşı süren toplantı sonunda dağ fare doğurdu. Genel Merkez Yöneticileri nezaretinde yapılan, İl ve İlçe Başkanının katıldığı toplantının ilk bölümüne Başkan Adayı Selim Alan alınmadı. Selim Alan’ın aday adaylığı sürecinde yanında olan kadronun makaslandığı listede, İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ağırlığını koydu. AKP’nin kamuoyuna sızan listesi parti tabanında karşılık bulmadı.

Selim Alan’ın kareasları Aldülkerim Gün ve Bünyamin Babaiban’ın liste dışı kalması Selim Alan’ın mağlubiyeti olarak yorumlandı.

GÜN VE KARAGÜZEL RESTLEŞMESİ

İşte Selim Alan’ın listesine giren isimler: Murat Uzun, Mehmet Apaydın, Züleyha Yazıcı Arıman, Havva Yılmaz, Aydın Arıcı, Bekir Selçuk, Burhan Onuk, Şendoğan Karataş, Sinan Toprak, Yusuf Deniz, Gökhan Çüteli, Lütfü Çavuş, Uğur Sarıkan. 

Öte yandan AKP listesinde en çok merak edilen Abdullah Karagüzel, Selim Alan’ın ısrarı üzerine belediye meclis listesine alınmadı. Buna karşılık Selim Alan’ın ekibinde bulunan Abdülkerim Gün ise bu restleşme sonrasında listeden çıkarıldı.

Yorumlar (10)
... 2 yıl önce
Ankara bunu Çekecek.bunu yaz az kaldı
İrfan Balcı 2 yıl önce
Parti içinde Zeki Tosunun Çağlayan kadar ağırlığı yok.Alanı zaten aday olarak istemiyorlardı.Çünkü Çağlayanı göndermek isteyen ekinin adayıydı ama genel merkez birlikte çalışmak zorunda bıraktı her iki tarafında.Şimdide Çağlayan’ın baskılarıyla Abdülkerim Günü Meclis listesine yazmadılar nedeni karşı karşı cenah olarak gördükleri birliğin adamı olmasıydı.Alanın elini güçlendirmek yerine il ve merkez ilçe kendi elini güçlendirdi.Her ne olurda olsun Abdülkerim Gün yazılmalıydı.Partinin değil kendi çıkarlarını düşündüler.Umarım merkez ilçenin bu tavırlarını genel merkez görür.
vatandaş 2 yıl önce
abdülkerim gün listede olmalıydı
sade 2 yıl önce
tevazuymuş sami̇mi̇yetmi̇ş geçi̇n bunlari yaninda di̇mdi̇k duran i̇ki̇ adami satacaksin sonra bana oy veri̇n di̇yeceksi̇n sana oy falan yok
Karealmaslı6776 2 yıl önce
Abdülkerim Gün olmalıydı.Hertürlü hizmet yapabilecek ve insanların her türlü sıkıntılarını anlayabileceği bir siyasetçi.
Sezgin Orhan 2 yıl önce
Yol arkadaşını satan Zonguldak ı ne yapmaz
vatandaşın feryadı 2 yıl önce
akp listesine abülkerim gün beyi almayarak oy kaybetmek istiyor ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım kazanmakmı kaybetmekmi
incivez6767 2 yıl önce
ak parti̇ seçi̇mi̇ almiş gi̇bi̇ davraniyor,faydalana bi̇lecek i̇si̇mleri̇ çi̇zi̇yor,bence bünyami̇n babai̇ban önemli̇ katkı sağladı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı