“Kutuplaştırıcı anlayışa karşı Yeniden Refah Partisi”

Politika 15.05.2019, 22:56 15.05.2019, 23:03
13261

Yeniden Refah Partisi, basınla iftarda buluştu.

Halil İbrahim Sofrası’nda düzenlenen iftar yemeğine İl Başkanı Necdet Sarı’nın yanı sıra; Genel Merkez Mahalli İdareler Başkanı Kenan Zeren, Yeniden Refah Partisi Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Tural Sarsık, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkan ve Gençlik Başkanı Emre Bağdat ile partililer ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Türkiye’de iktidar ve muhalefetin yapıcı siyaset üretemediğine dikkat çeken Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, Türkiye’nin ve Zonguldak’ın Yeniden Refah ile hayallerine kavuşacağını belirtti. Ramazan ayının kardeşlik atmosferi içinde geçmesi dileğinde bulunarak sözlerine başlayan Sarı,  “23 Kasım 2018 tarihinde Milli Görüş Hareketinin ikinci lideri Fatih Erbakan önderliğinde siyasi partimizi kurmuş bulunmaktayız. Bildiğiniz gibi Türk Siyasi hayatında sıkıntılı günlerden geçmekteyiz.  Ancak görüyoruz ki ülkemizin tarihi köklerinin biçmiş olduğu rol gereği, bizleri yakın gelecekte daha derin siyasi sorunların yaşanacağı günler beklemektedir. Günümüz Türkiye’sine baktığımızda gerek iktidarın gerek ise muhalefetin ortak bir paydada buluşmak bir yana, kutuplaştırıcı, ötekileştirici ve birbirine karşı tahammülsüz bir üslup ile siyaset icra ettikleri gözlenmektedir. Muhalefetin doğru, yanlış veya eksik ayırt etmeksizin iktidarın tüm kararlarını kökten reddettiği bir siyasi anlayış içerisinde olduğunu müşahede ediyoruz. Buna karşı iktidarın ise muhalefete ve bilhassa milletimize kulağını tıkayarak giderek hak, adalet ve eşitlikten uzaklaşan bir siyasi anlayışa büründüğünü üzüntüyle görüyoruz. Milletimiz tarihine yakışır bir şekilde izzet, onur, adalet, huzur, barış ve refah ihtiva eden yaşanabilir bir Türkiye özlemi duymaktadır.” ifadesini kullandı.

Yaşanabilir Zonguldak hayaline kavuşmak için var güçleriyle çalışacaklarının altını çizen Necdet Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milletimizin önündeki siyasi alternatifliği ortadan kaldırmak ve hak ettikleri yaşanılabilir ve yeniden Büyük Türkiye için ikinci 40 yılımızı Yeniden refah Partisi’ni kurarak başlattık. Zonguldak’ın merkezi bütçeden hak ettiği payı almasını sağlayarak yapacağımız yeni yatırımlar ile hem sosyal hem de ekonomi bakımından yaşanılabilir bir Zonguldak hayalimizi gerçekleştireceğiz. Madencilerimizin, eğitimcilerimiz, güvenlik güçlerimizin, diğer kamu görevlilerimizin, esnafımızın ve iş insanlarımızın, öğrencilerimizin, gençlerimizin, şehit ve gazi yakınlarımızın hem kendileri ile hem de onları temsil eden sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli olarak iletişim içerisinde olup yaşanılabilir bir Zonguldak hayaline birlikte ulaşacağız. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Bugün burada bizleri yalnız bırakmadığınız için siz değerli basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz”

Haber - Foto: Abdullah Karabacak - Emre Can Bayram
Yorumlar (1)
Vatandaş 2 yıl önce
Yanlış yaptınız arkadaşlar.eski adresinize ihanet ettiniz.siz saadet partisinde politikaya bu niyetleri başladınız.eski yol arkadaşlarınızı nasıl terk ettiniz.vah yazık vah.gerçekten üzüldüm.neyse yolunuz açık olsun.pekde açık olmayacak ya.
20
az bulutlu