Özen, aday adaylığını açıkladı

TBMM’de “Kuran Sözlüğünü” hazırlayan Bürokrat Dr. Hasan Özgür Özen, Ak Parti’den milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Dr. Özen’in adı, Ak Parti kulislerinde adaylık için istifa ettirilecek bürokratlar arasında geçiyordu.

Politika 04.02.2015, 21:52 04.02.2015, 21:55
1720
Özen, aday adaylığını açıkladı

Dr. Hasan Özgür Özen, Milletvekili Aday Adaylığı için TBMM’deki görevlerinden istifa etti. TBMM Strateji Bürosu Sorumlusu ve TBMM Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ülke Uzmanlığı görevlerinden istifa eden Dr. Hasan Özgür Özen, TBMM’de EFQM Mükemmellik Modeli Ekip Lideri, TBMM Çocuk Proje Koordinatörü, Yönetim Sistemleri Uzmanlığı görevlerini de yürütmekteydi. Dr. Özen, Kur’an-ı Kerim’de yer alan tüm kelime ve kavramların içinde geçtiği ayetlerin bir arada okunabildiği ilk ve tek Kuran’ı Kerim Sözlüğü ve Meal çalışması olan “Kurani Mucize Kelimeler” kitabını 5 yıllık süre zarfında hazırlamıştı. 

Dr. Özen, bir deklarasyon yayınladı 

Dr. Hasan Özgür Özen niçin aday olmak istediğini bir deklarasyon yayınlayarak açıkladı. Basın danışmanlığından yayınladığı deklarasyonunda, “Hakka hizmet için halka hizmet etmek, insanların hayır dualarını almak için çalışmak, insanlığa fayda sağlayabilecek kalıcı eserler üretmek benim için bu dünyadaki en önemli ibadettir. Bu uğurdaki hizmetlerin vuku bulabildiği siyaset kurumu ise benim için bir nevi ibadet yeridir. Öncelikle hemşehrilerime, toprağımın insanına ve tüm ülkeme hizmet etmek suretiyle hayır duaları alarak bu dünyadaki sınavımı tamamlama idealindeyim. Bunun için bu yolda bana vesile olabilecek, değerlerine inandığım, misyon ve vizyonunu benimsediğim tüm yaşantısı ve çalışmalarını, fedakarlıklarını ve karakterini kendime örnek model olarak aldığım Sayın Genel Başkanımızın yolundan gidebileceğim Ak Parti saflarında siyaset yapmak için aday olmak istiyorum.” dedi.

Dr. Hasan Özgür Özen kimdir?

Stratejik Yönetim Doktoru ve Yazar olan Dr. Hasan Özgür ÖZEN 1977 doğumlu ve Isparta nüfusuna kayıtlıdır. İlköğretimini Ankara’da tamamlamış, ortaöğretimine babası Karaelmas Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ramazan Özen’in Eğitim Müşavirliği görevi nedeniyle ABD Washington D.C. Bell Multicultural High School’da devam etmiştir. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde iki yıl eğitim görmüş, Başkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Özen, Karaelmas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim dalında Yüksek Lisansını (MBA) ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. Stratejik Yönetim alanında doktora ünvanı olan Özen’in, akademik dergilerde yayınlanan birçok makale ve bilimsel yayını bulunmaktadır. Özen, Siyasette Stratejik Yönetim alanında yayın çalışmaları ile doçentliğe hazırlanmakla birlikte Hukuk eğitimine de devam etmektedir.

Çalışma hayatına 1999 yılında Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda uzman olarak başlamış, Genel Müdür Basın Danışmanlığı görevinde bulunmuştur. 2011 yılında TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nda Stratejist olarak göreve başlayan Özen, TBMM Strateji Büro Sorumlusu olarak görevini sürdürmektedir. Özen aynı zamanda, TBMM’nin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Uzmanı olarak da görev yapmaktadır. TBMM’de gerçekleştirilen çeşitli proje komisyonlarında üye ve koordinatör olarak görev alan Dr. Özen’in TBMM için geliştirdiği 50 adet projesi uygulamaya konmuş ve İ-TBMM Mobil, “Akıllı Telefon Uygulama Projesi” TBMM tarafından ödüle layık görülmüştür. TBMM’de; EFQM Mükemmellik Modeli Ekip Lideri, TBMM ÇOCUK Proje Koordinatörü, TBMM Yönetim Uzmanı görevlerini de yürüten Özen iyi derecede İngilizce bilmektedir.

2003-2010 yılları arasında Zonguldak’ta Haber67 adında yerel gazete yayımlayan Özen, Zonguldak’ın ilk internet haber sitesi haber67.com’un da kurucu ve yayıncılığını yapmıştır. Isparta’nın haber arenası Ispartakus.com internet haber sitesinin de kurucu ve yayıncısıdır. 2008-2009 yılları arasında Zonguldakspor Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Özen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Parlamento Basın Mensupları Derneği Başkanlığı,  Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekilliği, Ata Sporları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Isparta ili Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini halen yürütmektedir. 2014 yılında Ankara’da gerçekleştirilen “Isparta Tanıtım Günleri” organizasyonu yürütme kurulunda görev almıştır.

Yorumlar (1)
hoca 6 yıl önce
kimdir bu .tanımıyoruz.nereden aday
18
kapalı