HİÇ BİR DESTEK OLMAMASINA RAĞMEN BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİK

Spor 03.05.2017, 15:54 03.05.2017, 15:55
3901
HİÇ BİR DESTEK OLMAMASINA RAĞMEN BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİK
 

Zonguldak Kömürspor’un Teknik Direktörü Şenol Demir, sezonu değerlendirdi. Zonguldak Kömürspor’un tecrübeli teknik adamı Şenol Demir, hiçbir itici güç olmamasına rağmen play off’un kapısından döndüklerini söyleyerek, teknik heyet ve futbolcularla birlikte başarılı bir sezon geçirdikleri vurguladı. Teknik Patron Şenol Demir, tesis konusuna da değinerek, tesis olarak Üzülmez Gönlü Alışır sahasının olabileceğini söyledi.

“Başarılı bir sezon geçirdik”

Zonguldak Kömürspor’un teknik direktörü Şenol Demir, başarılı bir sezon geçirdiklerini söyleyerek, “Sezon başında bunu birkaç defa dile getirdik. Bu sene amacımızın ligi tanımak, ligde kalmak, oynayabilirsek de yukarıyı oynayabilmek diyerek hedef koyduk. Ben bunu fazlasıyla başardığımızı düşünüyorum. Ligin son 3 haftasına kadarda, bu hedefin içerisinde olduk. Yaklaştığımız zamanda oldu, yukarıya doğru yükseldiğimi zamanda oldu. Keçiöregücüspor maçını kazanmış olsak, peşinden Fethiyespor maçı var, Fırsatları yakaladık. Geneline baktığımız zaman, şartlar itibariyle çok başarılı bir sezon geçirdik. Değerlendirmeyi bu şekilde yapmamız gerek. Böyle düşünürsek bu takıma daha faydalı olabiliriz. “

“Kendi sahamızda oynasaydık play off’un içerisinde olurduk”

Devrek sahasını , deplasman olarak yorumlayan Demir, “Bu kadro yeterli, yetersiz diyemeyiz. Bu çocuklar o zaman emeğine yazık olur. Bence şartların etkisi oldu. Özellikle kendi sahamızda oynamayışımızın, Devrek’e gidip gelmemizin etkisi oldu.17, 18 defa Devrek’e gittik. Bence her maç deplasman yaşadık. 4 maç cezamızda vardı. Kendi sahamızda oynasaydık işin içerisinde olurduk. Burada oynasaydık bize her türlü karı olacaktı” dedi.

“Sezonun kırılma maçı Fethiyespor”

Zonguldak Kömürspor’un teknik patronu Şenol Demir, sezonun kırılma maçının Fethiyespor maçı olduğunu ifade ederek, “Sezon boyunca kırılma maçı Fethiyespor maçıydı. Fethiyespor maçını konuşmak bile büyük üzüntü veriyor. Ne yazık ki böyle bir üzüntü yaşadık. Futbolun içerisinde bu var. Konya takımı da yaşadı ve Beşiktaş’ta aynı şeyleri yaşadı. Bizimde başımıza geldi. Demek ki böyle bir üzüntülü tabloyu yaşayacakmışız.  Artık oraya takılmadan seneye ne yapabiliriz?,bu takımı nasıl çıkartabiliriz?,  burada oynayabilir miyiz?, Açıklamalarda da böyle durumlar var. Burada oynayabiliriz? ”şeklinde konuştu.  

“Üzülmez Gönlü Alışır sahasının Zonguldakspor’a tesis olarak kazandırılabilir”

Tesis sorunun çok önemli olduğunu vurgu yapan Şenol Demir, “Tesisle ilgili Başkanımız Süleyman Caner’in açıklamaları var. Tesis konusu çok önemli. Zonguldakspor’un tesise ihtiyacı var. Dışarıdan yeni oyuncular gelecek. Dışarıdan yeni oyuncular geldiği zaman ben nereye geldim diyor. Birde yeni yapılmış bir tesis. Bence tesis olarak şehrin dışında olması daha iyi. Bence Üzülmez de ki tesisin olabileceğini düşünüyorum. Orası konum olarak daha iyi.”

“Amedspor maçı çoşku yarattı”

Zonguldak Kömürspor’un tecrübeli teknik adamı Şenol Demir, sezonun çoşku yaratan maçı Amedspor maçı olduğunu söyleyerek, “Benle beraber taraftarımızın çoşku yaşadığı Amedspor maçı var. 2-0’dan müsabakayı çevirdik. O müsabaka gerçekten herkesi mutlu etti. Şehirde çoşku yarattı. Erzurumspor maçı da var.  Tepecikspor maçı geriye düşüp geriden geldiğimiz.”

“Sezon boyunca takımı destekleyecek hiçbir itici güç yoktu”

Sezon boyunca takımı destekleyecek hiçbir itici gücün olmadığını söyleyen Demir, “Çocuklarla play off’un mücadelesini verdik. Çok ciddi bir itici güç yoktu. Sadece Başkan Süleyman Caner’in, futbolcuların 2 3 kişinin itmesiyle bu iş bu kadar oldu. Kulüp Başkanı Süleyman Caner takvim satacak. Çocukların parasını vermeye çalışacak. Şehirde hiçbir itici güç yoktu. Hiçbir yerden destek yoktu. Biz 1500’tl primle oynadık. Bölgesel Amatör Lig takımlarının kaç para aldığını biliyor musunuz? Bunları bir değerlendirmek gerek. Ben futbolculuk hayatımda 25 sene önce bu parayı alıyordum. Ben Diyarbakırspor oynarken bunlardan daha çok para alıyordum. İtici güç bu. 2 3 Başkan ve yöneticinin mücadelesi ile buraya kadar geldik. Sahipsizlik derken bundan bahsediyorum. Bir Erzurumspor, Amedspor, Kocalibirlikspor gibi oludumu. En büyük örneği Cahit Terzi hoca var. Bir Orduspor örneği var. Her maçında milletvekili var. Nasıl bu takıma fayda getirebilirim diye mücadele edenler var. Bizim yanımızda kim vardı? Sayın Valimizden başka kim vardı. Bir tane milletvekili var mıydı. Bir kere sayın Hüseyin Özbakır’ı gördüm. Devrek’te o kadar maç oynadık Özcan Ulupınar’ı bir kere göremedim. Bu takım ne yiyor ne içiyor sormadılar bir kere. Bu kadar emeğe saygısızlık olur.”

Bizim grubun play off favorisi Erzurumspor”

Play off adayları içerisinde favori isimleri ifade eden teknik direktör Şenol Demir, “Diğer grubun bence play off’ açısından şanslısı Kastamonuspor ya da Gümüşhanespor. Bizim gruptan da biraz daha ağır basan Erzurumspor gibi görünüyor. Erzurumspor kadro olarak, çok iyi ”dedi.

“Seneye ilk beşin içerisinde olabiliriz”

Zonguldak Kömürspor’un teknik direktörü Şenol Demir, çıtayı yükselttiklerini söyleyerek, “Kongre’yi bir görelim bakalım. Aslında biz çıtayı yükselttik sanırım. Seneye ister istemez ilk beşin içerisinde olabiliriz. Hem yönetim olarak hem teknik heyet olarak. Hem futbolcu olarak. Biz bu çıtayı bu sene yükselttik. Play off’u kaçırdığımız için böyle konuşuyoruz. Çıtayı yükselten biziz. Şimdi başka bir şey söyleyemeyiz. Zonguldakspor hedefsiz olmaz. Ben bugün böyle konuşuyorum. Yine destek olmaz. Bir yerden bir şey gelmez. Transfer yapamayız oyuncu kaybederiz. O zamanda diyemeyiz ki, biz oynayacağız. Süreç bu yaşayalım görelim. İnşallah şehir takıma sahip çıkar. ”şeklinde konuştu.  

Emre Can BAYRAM

 

 

 

 

                                                                                       

Yorumlar (0)
20
az bulutlu