Kömürspor’u Sinop’ta zorlu ekipler bekliyor!

Spor 04.06.2022, 15:19
Kömürspor’u Sinop’ta zorlu ekipler bekliyor!

***U16 Ligi temsilcimiz Zonguldak Kömürspor, 7-10 Haziran tarihleri arasında Sinop’ta yapılacak olan Türkiye şampiyonası 1. Kamede maçlarına hazırlanıyor. 
2021-2022 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 78 ilden 111 takımın katılımı ile başlıyor.
Müsabakalar 6'şar takımlı 15 grup ve 5 takımlı bir grupta 07-10 Haziran 2022 tarihlerinde, 4 takımlı 4 grupta ise 08-10 haziran 2022 tarihlerinde olmak üzere toplam 20 grup merkezinde oynanacak.
Maçlar İstanbul, Tekirdağ, Sakarya, Bolu, Bilecik, Eskişehir, Uşak, Aydın, Denizli, Mersin, Kırşehir, Hatay, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Elazığ, Ağrı, Giresun, Amasya ve Sinop grup merkezlerinde yapılacak. 
1. Kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 20 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde 2. kademe müsabakaları oynanacak. 2. kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım, final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.
Ayrıca U16 liginde Zonguldak Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası gitmeyi hak kazanan temsilcimiz Zonguldak Kömürspor ise 1. Kademe maçlarını Sinop ilinde yapacak.  
Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor, 7-10 Haziran tarihleri arasında Sinop’ta Samsun Atakum Belediyespor, Çankırı Gençlik ve Spor Kulübü, Kastamonu Cide Belediyespor, Karabük Soğuksuspor ve Bartınspor takımları ile karşılaşacak.  
Kırmızı-Lacivertli temsilcimiz bu önemli takımların arasında grubu birinci bitirerek 2. Kademeye yükselmek istiyor.  
Sinop’ta Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil ederek tur atlamak adına hazırlıklarını Zonguldak Kömürspor alt yapı sorumlusu Muhammet Şaffak nezaretinde çalışan kırmızı-lacivertli futbolcular, Pazar günü yapacağı son çalışma sonrasında pazartesi sabahı Zonguldak’tan ayrılarak maçın yapılacağı yer olan Sinop’a hareket edecekler.  
Haber: Selçuk KOÇAKLI

Yorumlar (0)
22
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Afjet Afyonspor 0 0
2. Amed Sportif Faaliyetler 0 0
3. Anagold 24Erzincanspor 0 0
4. Ankaraspor 0 0
5. Arnavutköy Bld. Gençlikspor 0 0
6. Batman Petrolspor 0 0
7. Bayburt Özel İdarespor 0 0
8. Bitexen Düzcespor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Çorum FK 0 0
11. Esenler Erokspor 0 0
12. Eşin Group Nazilli Belediyespor 0 0
13. İnegölspor 0 0
14. Isparta 32 Spor 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Şanlıurfaspor 0 0
17. Sivas Belediyespor 0 0
18. Somaspor 0 0
19. Tarsus İdman Yurdu 0 0
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0