Türk Bayrağı Zonguldak'ta!

Yaşam 06.05.2019, 15:03 06.05.2019, 15:17
2333
Türk Bayrağı Zonguldak'ta!

Samsun Valiliği tarafından  100. kutlamaları kapsamında Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan Samsun’a yolculuğunu temsilen 30 Nisan - 19 Mayıs  tarihleri arasında “19 günde 19 Mayıs” etkinliği düzenlendi. Samsunlu 15 dragon bot takımından oluşan 26 kişilik bir ekip İstanbul Valisinden Türk bayrağını teslim alıp, sırasıyla Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop sahillerinden 19 gün boyunca kürek çekerek 19 Mayıs Pazartesi günü Samsun’a bayrağı teslim edecek. Zonguldak limanına Türk bayrağıyla giriş yapan dragon bot sporcuları, büyük heyecan uyandırdı. 

Atatürk’ün Zonguldak’a ayak bastığı iskeleden giriş yapan sporcular; Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, İl Gençlik ve Spor Müdürü Hakan Yüksel, daire müdürleri  ve bandocular tarafından çiçekle karşılandı.  

Ardından bont antrenörü Zafer Benli, Zonguldak Vali Yardımcısı Zafer Taşdan ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a Bandırma gemisinin maketini hediye etti.

Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, ''Öncelikle dragon ekibimizin 1 Mayıs'ta milli mücadelemizin vesilesiyle başlatmış oldukları 1 Mayıs'da İstanbul Valisinden teslim almış oldukları bayrağı İnşallah 19'unda Samsun Valimize teslim edecekler. Dolayısıyla 19 günlük güzel bir yolculuğa çıktılar. Bugün 6'ıncı günleri sayın Valim adına da Zonguldak'a geldiler.  Valimiz Erdoğan Bektaş adına sizler adına teşekkür ediyoruz. Bu güzel jestler için kendilerini tebrik ediyoruz. Bundan sonraki 13 günlük yolculuklarına başarılar diliyoruz. Bu vesile ile kurtuluş mücadelemizi başlatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz''dedi.

Emre Can BayramYorumlar (0)
21
açık