"Ahlaki değil"

ZONGULDAK 27.10.2016, 12:34 27.10.2016, 12:35
1229
"Ahlaki değil"
 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zerrin Güneş'in istifasını değerlendirdi;
 "Ahlaki değil"

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı CHP'den istifa eden ve AKP'ye geçmesi beklenen Saltokova Belediye Başkanı Zerrin Güneş'i sosyal medya üzerinden eleştirdi.  Güneş'in istifasını ahlaki bulmadığını söyleyen Kantarcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Bugün CHP'den Belediye Başkanı seçilen arkadaşımız Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş'in CHP'den istifa ettiği haberini sosyal medyada gördüm. 
Üzüldüm...
Uzun bir zamandır kendisinin Parti ile ilişkilerinde kopukluk yaşanıyordu.
Sayın Güneş, sorunlar hakkında konuşmaya, sorunları çözmek için uğraşmaya ve sorunları bizimle paylaşmaya yanaşmıyordu. Toplantılardan uzak duruyordu.
Zor koşullarda bizimle birlikte CHP'den seçilen Başkanımızın partiden ayrılışına üzgün olduğumu belirtirken, bu ayrılışı onaylamadığımı ve ahlaki bulmadığımı kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duyuyorum.
Parti içinde yaşanan sorunların istifa için hiç bir biçimde gerekçe olamayacağını, asıl olanın parti içinde mücadele edilmesi gerekliliğini doğru bulduğumu, kamuoyu ile paylaşıyorum.
Uzun zamandır AKP'ye geçmek için çaba sarfettiği söylenen ve bu dedikoduları yalanlamayan Sayın Zerrin Güneş'e sağlıklı bir yaşam ve bundan sonraki siyasi hayatında başarılar diliyorum...
Ben de başkaları gibi sessiz kalmayı seçebilirdim. 
Ancak vicdani sorumluluğum gereği, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde sebebi ne olursa olsun CHP'den seçilmiş bir arkadaşımızın kopuşuna seyirci olamazdım..."

Yorumlar (0)
29
açık