Akdemir ders alır mı ki?

Yüz bin nüfuslu Zonguldak’ta, Belediye, sinemasını kapatırken, 27 bin nüfuslu Çaycuma’da, Belediye, dördüncü salonu açıyor

ZONGULDAK 07.02.2017, 13:46 07.02.2017, 13:47
2080
Akdemir ders alır mı ki?

Çaycuma Belediyesinin şubat ayı meclis toplantısında çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Sinemamıza üçüncü salonu kazandırdık, dördüncü salonu da yapıyoruz. Sinemalarda salon sayısı çok önemli. İşletmecimiz buraya ciddi yatırımlar yapıyor. Biz de ona altyapı desteği sağlıyoruz. Çaycuma’da dört başı mamur bir sinema olması, ilçemizin büyük bir prestiji. Çaycuma’nın kültür ve sanat şehri olması için sinemayı olmazsa olmaz bir koşul olarak görüyoruz. Bundan sonra turizm fuarlarına daha etkin katılacağız. Çaycuma’dan insanların yoğun beklentisi var. Çaycuma’nın tanıtımı için bu beklentilere yanıt verecek stantlar kuracağız” dedi. CHP’li Kantarcı 27 bin nüfuslu ilçeye dördüncü salonu kazandırırken, yine aynı parti mensubu Muharrem Akdemir’in 100 bin nüfuslu Zonguldak’ta tarihi sinemayı kapatması, iki başkan arasındaki vizyon farkını ortaya koydu.

 

İLÇEMİZİ VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE PLANLIYORUZ

Toplantıda “İmar Kanunu’nun 18. maddesi uyarınca yapılan uygulamalarla ilgili halk bilgilendirme toplantılarını sürdürdüklerini de söyleyen Başkan Kantarcı, “İstasyon’da ve Pehlivanlar mahallesinde son derece faydalı toplantılar yaptık. Biz yaptığımız işten eminiz ama bir de yerinde anlatıp birebir soruları herkesin huzurunda yanıtlamak, hem belediyemizin prestiji, hem de halkımızın ikna olması açısından çok yararlı oldu. 22-23 senedir, sorunu bir türlü çözülmeyen Yeşiltepe’de farklı bir uygulama yaptık. Orada uygulamayı askıya çıkarmadan toplantı yaptık. Son derece verimli geçti. İlçemizi vatandaşlarımızla birlikte planlıyoruz” dedi. Toplantı bir sonraki bileşimin 1 Mart Çarşamba günü yapılması kararıyla sona erdi. (Umut Erses)

 

 

Yorumlar (0)
20
kapalı