Akyol Bartın’da konuştu;

ZONGULDAK 06.03.2017, 11:49 06.03.2017, 11:50
1232
Akyol Bartın’da konuştu;

 

“Bakan Bozdağ'a soruyorum: Bizlerin gerekçe sunulmadan sorgusuz sualsiz ihraç edilmesinin hukukta yeri var mı?”

 

Son KHK ile meslekten men edilen Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol ve Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan, Eğitim Sen Bartın Şube 10. Olağan Genel Kuruluna katıldı.  

 

Şube merkezinden verilen habere göre Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, Eğitim Sen Bolu Şubesinin ardından Eğitim Sen Bartın Şube tarafından davet edildiklerini belirterek, "Genel kurulda neden ihraç edildiğimizi ve ihraç sonrası Çaycuma, Zonguldak ve Türkiye genelinde sürdürülen büyük dayanışmayı anlattık. Bizlerle dayanışma içinde olan Eğitim Sen Bartın Şube Yürütme Kuruluna, Eğitim Sen üyesi arkadaşlarımıza ve Bartınlı dostlarımıza teşekkür ediyor, yeni seçilen yürütme kuruluna başarılar diliyoruz". dedi. 

 

Akyol, konuşmasında Adalet Bakanı Bozdağ’ı da eleştirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'da konuşma yapacağı toplantının iptal edilmesiyle ilgili olarak,  "Bir yandan 'Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü' diyeceksiniz öte yandan da insanların toplanma hakkını, ifade hürriyetini engelleyeceksiniz. Kendilerini anlatmalarına izin vermeyeceksiniz. Bu, demokratlıkla, insan haklarıyla, hukukla asla izah edilemez." değerlendirmesinde bulunduğunu hatırlatan Akyol, "Elbette Almanya'nın yaptığı kabul edilemez. Ancak hukukun üstünlüğünden söz eden Bakan Bozdağ'a soruyorum: Bizlerin gerekçe sunulmadan sorgusuz sualsiz ihraç edilmesinin hukukta yeri var mı?" diye sordu. 

 

Adalet Bakanı Bozdağ'ın, "Suçlu olmasalar da idari tasarrufla attık!" demesi tam bir skandaldır

 

CNN TÜRK'te konuşan Bakan Bozdağ'ın KHK ile görevden atılan on binlerce devlet memurunun durumuna ilişkin olarak yaptığı açıklamada bu kişilerin ihraç edilmesinde tümünün suçlu olmadığı, bu kişilerin suç işledikleri veya FETÖ ile bağlantılı oldukları için değil, idari kararla görevden uzaklaştırıldığını söylemesinin kendisinin Almanya'da konuşma yapacağı toplantının iptal edilmiş olması kadar skandal olduğunu belirten Akyol, "Bu sözleri söyleyen Adalet Bakanıdır. Hukuk devletinde böyle bir uygulama olur mu?" dedi.

 

Yorumlar (0)
25
açık