“Bin ayı bir gecede yaşayacağız”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Kadir Gecesini kutladı

ZONGULDAK 07.05.2021, 17:22
42
“Bin ayı bir gecede yaşayacağız”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Pazar gecesi kutlayacağımız Mübarek Kadir Gecesi nedeniyle bir basın açıklaması yaparak, Allah’ın Bin ayı bir geceye sığdırdığı mübarek ve kutlu bir geceyi yaşamanın mutluluğu ve huzuru içerisinde olduklarını söyledi.
Tosun açıklamasında şu görüşlere yer verdi;  "Hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı Ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız bu günlerde,  Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. 
Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde yağdığı Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. 
Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. İslam dininde ve Türk toplumunda ayrı bir önemi ve anlamı olan bu güzel kandil günleri, kardeşlik ve dostluk duygularımızı daha da derinleştirmek, milletçe sahip olduğumuz sevgi, saygı ve dayanışma gibi asil duyguları, içinde yaşamakta olduğumuz ülkenin ve toplumun tüm fertlerine karşı da ortaya koyabilmemiz için güzel bir fırsattır bu düşünce ve temennilerle bütün İslam aleminin, ve tüm hemşerilerimizin Kadir Gecesi'ni kutluyor, bu gecenin milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.”

Kaynak: (İha)
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu