Çaycuma’da Öğrencilere Süt Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen “Okul Sütü Akıl Küpü” Projesi kapsamında, Çaycuma’da ana sınıfı ve ilkokul 1. 2. 3. ve 4.ncü sınıf öğrencilerine...

ZONGULDAK 17.02.2016, 12:48
540
Çaycuma’da Öğrencilere Süt Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen “Okul Sütü Akıl Küpü” Projesi kapsamında, Çaycuma’da ana sınıfı ve ilkokul 1. 2. 3. ve 4.ncü sınıf öğrencilerine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu dönemde Türk Gıda Kodeksine uygun ambalajlı, sade, yağlı, 200 ml’lik kutular halinde okul sütü dağıtılacak.
Pazartesi,Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün dağıtılacak olan okul sütü projesiyle, çocukların yeterli süt tüketerek daha sağlıklı ve dengeli beslenmesi, zihinsel ve fiziksel gelişme oranlarının arttırılması, Türkiye’de hayvancılığın gelişmesi ile süt ürünlerinin değerlendirilmesi hedefleniyor. “Okul Sütü Akıl Küpü” Projesi ilk kez 2011/ 2012 eğitim öğretim yılında başlamıştı. Proje kapsamında Zonguldak il genelinde 283 okulda okul öncesi, anaokulu, ilkokul ve resmi özel okullarda, 35.739 öğrenciye haftada 3 gün süreyle 17 Haziran’a kadar süt dağıtımı yapılacak. İlçede okul sütü uygulamasından toplam 5 bin 16 öğrenci faydalanacak.
Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ile birlikte Atatürk İlkokulunu ziyaret ederek ,öğrencilere okul sütü dağıtımı gerçekleştirdi. Öğrencilere okul sütünün faydalarından bahsetti. Daha sonra Atatürk İlkokulundaki öğretmenlerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
22
açık