Her akşam 500 kişiye iftar

ZONGULDAK 01.06.2017, 12:55 01.06.2017, 12:56
2449
Her akşam 500 kişiye iftar

Çaycuma Belediyesinin kurduğu iftar çadırında her akşam 500 kişi iftar yapıyor

Çaycuma Belediyesi kapalı pazaryerine kurduğu iftar çadırında, her akşam 500 kişiye iftar yemeği veriyor. Belediye basın bürosundan verilen habere göre Ramazan ayı boyunca verilecek iftar yemeğinin tüm masrafları Çaycumalı hayırseverler tarafından karşılanıyor. Köprübaşı’na yeni kurulan kapalı pazaryerinde yapılan iftar programlarına Çaycuma Müftülüğü de destek veriyor. Müftülüğe bağlı din görevlileri okudukları Kuran ayetleri, tasavvuf musikisi ve ilahilerle iftar programına manevi boyut katıyor.

BİR KENT İMECESİ ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞİYOR

Konuyu değerlendiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Bir kent imecesi şeklinde gerçekleştirdiğimiz iftar programına herkes elinden gelen desteği sağlıyor. Uygulama, bizlere, ramazanın aynı zamanda dayanışma ve kardeşlik ayı olduğunu da anımsatıyor.Bir huzur beldesi olan Çaycuma’ya bu görüntüler çok yaşıyor. Başta üniversite öğrencileri olmak üzere toplumun tüm kesimlerinden katılımın olduğu programda çok güzel görüntüler ortaya çıkıyor. Bu konuda bizlerle her türlü işbirliği yapan Çaycuma Müftüsü Sayın Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (3)
yazıcı 4 yıl önce
sayın başkan;bildiklerinin bir kısmınıda bizim zong.belediyesiyle paylaşsan artık.kıskanıyoruz vAllahi!mesella yol nasıl yapılırdan başlasak
kemal 4 yıl önce
helal olsun başka zonguldak ,kozlu ,kilimli de nerde akşam orda sabah ohh hizmet yok ,çalışma yok çaycuma belediyeni tebrik ediyorum.
NVZ67 4 yıl önce
yahu bu başkana helal olsun zonguldak belediyeside ders alsin utansin yüz varsa tabi
23
açık