İl Genelinde Jandarma Motorize Ekipler Kontrollere Başladı!

Zonguldak İl Jandarma komutanlığı yeni bir uygulamaya daha geçerek motorize ekiplerle de denetimlerini sürdürüyor ve araçla gidilemeyecek bölgelerde motorize ekipler devreye giriyor. Jandarma Genel Komutanlığının görev bölgelerinde Emniyet...

ZONGULDAK 05.04.2016, 13:44
799
İl Genelinde Jandarma Motorize Ekipler Kontrollere Başladı!

Zonguldak İl Jandarma komutanlığı yeni bir uygulamaya daha geçerek motorize ekiplerle de denetimlerini sürdürüyor ve araçla gidilemeyecek bölgelerde motorize ekipler devreye giriyor. Jandarma Genel Komutanlığının görev bölgelerinde Emniyet ve Asayişin sağlanması, önleyici hizmetlerin güçlendirilmesi, yaşanabilecek olaylara daha seri bir şekilde müdahalede bulunmak amacıyla kurduğu motosikletli asayiş timleri Ereğli ve Alaplı’da Önleyici Hizmet Devriyesi, Koruma Devriyesi ile Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi görevlerini yapmaya başladılar. Ereğli İlçe Jandarma komutanlığı bünyesinde konuşlanmış olan Jandarma motosiklet asayiş timi, il genelinde asayiş huzur sağlama adına sadece Ereğli ilçesinde 2 adet ve dört personelle görev yapan motorize timlerinin servis kazalarını asgariye indirmek amacıyla yapılan denetimlere, motorize ekipler de katıldı. bu uygulama kapsamında Alaplı ilçesindeki Belde ve Köy yollarında Jandarma Trafik ekipleri, Öğrenci Servislerin evrakını kontrol ederek, arabalarda da inceleme yapıp Eksiklikleri tespit edilenler hakkında işlem uygulandığı görüldü.
Öğrenci kapasitesi ve öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadığını da kontrol eden jandarma motorize ekipleri şoförleri eksikliklerin giderilmesi için ikaz ederken, Alaplı Mollabey yolu güzergahındaki köy okulu servislerinin denetlendiği uygulamada, sorumluluğunu yerine getirmeyen şoförlere kanuni işlem uyguladıkları görüldü.
HIRSIZLARA KARŞI UYARI
Zongudak İl Jandarma komutanlığından yapılan uyarıcı yazılarda hırsızlara dikkat çekilerek, ”Yazlık ev ve bahçenizde kullandığınız; çapa motoru, su motoru, jenaratör, av tüfeği, Tv, mutfak eşyaları vb. eşyalar çalınmaktadır. Ev ve depolarınıza demir kapı ve çift kilit, pencerelere demir parmaklık taktırınız. Değerli eşyalarınızı yanınıza alınız. Komşularınızın evlerini kollayınız. Çevredeki şüpheli şahısları bildiriniz. Şüpheli durumlarda Alo 156 Jandarma hattını arayınız” uyarıları yer alıyor.

Yorumlar (0)
17
açık