Kantarcı Çaycuma’ya müze istedi

ZONGULDAK 02.11.2016, 15:08 02.11.2016, 15:08
1095
Kantarcı Çaycuma’ya müze istedi

 Kantarcı Çaycuma’ya müze istedi

 

Başkan Kantarcı Belediye tarafından yayınlanan Hizmet Tanıtım Bülteni dergisinde yer alan yazısında Çaycuma’da mozaik müzesinin açılmasının gereğine değindi

 

 

Çaycuma Belediyesi tarafından yayımlanmaya başlayan Hizmet Tanıtım Bülteninin ikinci sayısı çıktı. Ağırlıklı konusunu, geçtiğimiz ay Çaycuma’da yapılan Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarının oluşturduğu Bülten’de, Başkan Bülent Kantarcı ve Mimar Hakan Evkaya’nın yazılarının yanı sıra, halk röportajları da yer alıyor. Bültende Belediye SEKA Sosyal Tesislerinin yenileme çalışmaları, “İlk günkü gibi ışıldıyor” başlığıyla anlatılırken, Çaycuma Belediyesinin dönem içinde yaptığı kimi hizmetlerin haberlerine de yer veriliyor. Bültenin arka kapağındaysa, “”Yaşasın Cumhuriyet”” başlığıyla Cumhuriyetin kazanımlarını anlatan bir yazı ile Başkan Kantarcı’nın yayımladığı “”Cumhuriyet Bayramı Mesajı”” yer alıyor.

 

MOZAİK MÜZESİ AÇILMALIDIR

Başkan Kantarcı, Bültende yayımladığı yazıda, “”Bulduğumuz her fırsatta dile getiriyorum, Kadıoğlu’nda ortaya çıkarılan Ambrossia mozaiklerinin bulunduğu alan hızla bir mozaik müzesine dönüştürülmeli, bir dünya mirası olan buluntular insanların ziyaretine açılmalıdır. Bu gerçekleştirildiğinde, manda yoğurdu, pelement bezi, organik tarım ürünleri; tarihi, kültürel, doğal zenginlikleriyle Çaycuma, Karadeniz bölgesinin en önemli ekolojik turizm merkezi olacak. Sevgili hemşehrilerimden bu konuda duyarlılıklarını artırmasını, siyaset insanlarından bu doğrultudaki taleplerini bıkmadan dile getirmesini istirham ediyorum”” derken, Mimar Hakan Evkaya da, “”Buradan yenilenmiş ve hayat dolu ayrılırken bir burukluk hissedersiniz ve hep aynı cümleler kurulur, ‘Buraya tekrar gelmeliyiz.’  Ben bir gezgin değilim ama bu ülkenin hemen her yerinde edindiğim tüm deneyimlerin yanında, Karadeniz’in yerini hep ayrı tutarım. Geç tanıştığım Çaycuma’nın ise ölçeği ve kimliği ile tüm diğer yerlerden farklı olduğunu içtenlikle söyleyebilirim. Var olduğu için bu ilçeye, var ettikleri için tüm halkına sonsuz teşekkür ederim”” diyor.

 

Yorumlar (0)
25
açık