"MİLLETİMİZE İNANIYORUZ, MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ"

ZONGULDAK 11.02.2017, 11:38 11.02.2017, 11:58

AKP Zonguldak ‘Genişletilmiş İl Danışma Kurulu’nda konuşan Bülent Tüfenkci;

“Türkiye’nin kaderi 14 yılda AK Parti’nin kaderiyle özdeşleşmiştir”

AKP Zonguldak İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, her zaman milletin hakemliğine inandığını belirterek, “ Ne zaman başımız sıkışsa millete gittik. Milletimizin en ferasetiyle gerçekten yol bulduk, çıkış bulduk. Şimdi de milletin kararı bizim için kesindir. Milletin vermiş olduğu kararla inşallah milletimiz yeniden Türkiye’nin şahlanışına, büyümesine milletimiz vesile olacak. Milletimize inanıyoruz, milletimize güveniyoruz. Türkiye’nin kaderi bu geçen 14 yılda AK Parti’nin kaderiyle özdeşleşmiştir” dedi.

AKP Zonguldak İl Başkanlığı’nın her ay düzenli olarak yaptığı ‘Genişletilmiş İl Danışma Kurulu’na katılmak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi Cumartesi günü Zonguldak’a geldi. Bakan Tüfekçi ilk olarak Zonguldak Valisi Ali Kaban’ı ziyaret etti. Ardından Dedeman Otel’de AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Toplantı sonrası Zonguldak İş dünyası ile birlikte bir araya geldi. Bakan Tüfekçi’nin son durağı ise Kozlu Belediye Başkanı merhum Ertan Şahin’in ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Tüfekçi Zonguldak ziyaretinin ardından Karabük’e hareket etti.

 “İFTİRAYI VE KAFA KARIŞIKLIĞINI İLERİ SÜRECEKLER”

İlk olarak Zonguldak Valisi Ali Kaban’ı ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, Vali Ali Kaban ve protokol üyeleri tarafından Valilik binası önünde karşılandı. Bakan Tüfenkci, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Ali Kaban’ı makamında ziyaret etti.

Tüfenkci, referandum sürecinde milletin kararını engellemek isteyenler her türlü yola başvuracaklarını ifade ederek, “Öncelikle sıcak karşılamanızdan dolayı teşekkür ederim. Zonguldak Türkiye'nin önemli illerinden birisi. Ak Parti’nin geleneksel olarak yaptığı toplantıya katılmak için buradayız. Türkiye önemli bir sürece girdi. Anayasa değişikliği milletin huzuruna gelecek. Millet kararını verecek. Mecliste engellemeye çalışanlar, türlü türlü oyunlarla milletin huzuruna anayasa değişikliğini getirmek istemeyenler her türlü yalanı, iftirayı ve kafa karışıklığını ileri sürecekler. Millet Türkiye'nin geleceğini garanti altına alma sürecine evet diyecekler. İnşallah demokratik bir ortamda kazasız belasız bir referandum sürecini millet olarak geçiririz. Bundan sonra da belirlenen istikrar içerisinde Türkiye büyümesine devam eder” şeklinde konuştu.

“PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN SOKAKLARDAYIZ”

Valilik ziyaretinin ardından Dedeman Otel’de düzenlenen AKP Zonguldak İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Toplantıda, AKP Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, AKP İl Başkanı Zeki Tosun, parti yöneticileri ve birçok partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan Zeki Tosun, referandum çalışmaları için Pazartesi gününden itibaren sokaklarda olacaklarını vurgulayarak, “AK Parti Zonguldak teşkilatları olarak halk oylamasına hazırız. Pazartesi gününden itibaren sokaklardayız. AK Parti olarak toplam 71 bin 258 üyemizle;  8 ilçe, 17 belde, 179 mahalle ve 380 köyümüzde birebir saha çalışması gerçekleştireceğiz. AK Parti Zonguldak teşkilatları olarak genel merkezimizin belirlediği kriterler ve çalışma metotları çerçevesinde SKM ile partimizin kuruluşunda görev almış büyüklerimizle birlikte tüm eski yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızla omuz omuza vererek el birliği içinde ülkemizin kalkınması için ‘EVET’ kampanyamızı sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

“ARTIK ZONGULDAK AK PARTİ’NİN KALESİDİR”

Zeki Tosun’un ardından konuşan AKP Zonguldak Milletvekilli Özcan Ulupınar,  Zonguldak’ın eskiden solun kalesi olarak bilindiğini ama artık AKP’nin kalesi olduğunu iddia ederek, "Mecliste 5 yıldır yaşadıklarımızı biz biliyoruz. 1 saatlik oylama için en az bir ay oyalandığımızı biliyoruz. O meclis neyle çalışıyor. Son oylamalarda burnumuzu kırdılar, bacağımızı ısırdılar, küfür ettiler. Türkiye 7 düvel ile mücadele halindedir. Zonguldak eskiden beri solun kalesi olarak bilinir. Artık Zonguldak AK Parti’nin kalesidir" diye konuştu.

“NE ZAMAN BAŞIMIZ SIKIŞSA MİLLETE GİTTİK”

Son olarak konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ne zaman başları sıkışsa millete gittiklerini ve millete güvendiklerini söyleyerek, “ Biz milletimizin bekası için devletimizin geleceği için bu devleti gelecek nesillere taşımamız için Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçme noktasında mecliste iradeyi ortaya koyduk. Anayasayı değişikliğini sizlerin önüne getirdik. Sizler de aynı kararlılıkla kapı kapı dolaşarak bu Cumhurbaşkanlığı sistemini ve bunların hangi vesayet sistemine çanak tutmaya çalıştığını anlatacağınıza inanıyorum. İnşallah milletin kararı tecelli edecektir. Biz her zaman milletin hakemliğine inandık. Ne zaman başımız sıkışsa millete gittik. Milletimizin en ferasetiyle gerçekten yol bulduk, çıkış bulduk. Şimdi de milletin kararı bizim için kesindir. Milletin vermiş olduğu kararla inşallah milletimiz yeniden Türkiye’nin şahlanışına, büyümesine milletimiz vesile olacak. Milletimize inanıyoruz, milletimize güveniyoruz. Türkiye’nin kaderi bu geçen 14 yılda AK Partinin kaderiyle özdeşleşmiştir. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. İleri ki yıllarda bu günlerin kıymetini daha iyi anlayacağız. Gezi olaylarından bu yana Türkiye’nin atlatmış olduğu badireleri göz önüne aldığımızda Cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar önemli olduğunu hep beraber göreceğiz. Cumhurbaşkanımız bu davaya ömür adadı. Bizim davamız dedik ki millet davasıdır” dedi.

“CUMHURİYET’İ BİTİRMEKLE KİMSENİN DERDİ YOK”

 15 Temmuz sürecine de değinen Bakan Tüfenkci, “15 Temmuzda gerçekten sizlerin, Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşuyla ciddi bir tehlikeyi bu ülke atlattı. Allah’a hamdolsun milletimizin desteği ile kısa zamanda toparladı. Hem demokrasiyi hem de ekonomiyi kurtardı. Bu yapılar ondan sonra baktılar ki 15 Temmuz’da başarılı olamadılar. İşte yeni 1.5 milyona yakın ilave istihdam kampanyasını başlattık. Özel sektörümüzle beraber her bir ilave işçi alımının giderlerini devlet hükümet olarak biz karşılıyoruz. Allah’a hamdolsun ekonomimiz bütün saldırılara rağmen, göstergelere de baksanız, işletmelerimizin verilerine de baksanız ciddi anlamda sağlam. Ama biz bunu yeterli görmüyoruz. Biz istiyoruz ki ekonomimizi şaha kaldıralım. Bizim insanımız genç nüfus, gençlerimize iş, aş imkânı oluşturalım. Bunun için de hızlı hareket etmemiz lazım. Hızlı kararlar alıp, hayata geçirmemiz lazım. Bunun için de Cumhurbaşkanlığı Sistemi gerekli. Bizim istikrarı yakalamamız için ekonomimizi büyütmemiz için bu sistem gerekli. Yıllarca hepimiz bürokrasiden şikâyetçiyiz. İşte Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokrasiyi azaltacak. Cumhurbaşkanlığı sistemi bir yönetim sistemi, birilerinin dediği gibi rejim değiştirme değil sistem değiştirme meselesidir. Biz rejim meselesini 1920’lerde hallettik.  Cumhuriyet’i bitirmekle kimsenin derdi yok. Ne başkentimizden ne de başkasından şikâyetimiz var. Bizim derdimiz sistemi işletebilmek. Rejimi değiştiriyorsunuz diyenler, kendilerine bir bakmaları lazım. Bölücülerle aynı safta olanlar, PKK ile aynı safta olanlar rejimi koruyabilirler mi? Asla samimi değiller. Bugüne kadar milletin dertleriyle dertlenmedikleri gibi ne anayasayı okuyorlar ne de milleti okuyabiliyorlar. Sadece ve sadece dogmalarla hareket ediyorlar, yalanlarla siyaset yapıyorlar. Halkla beraber olamadıkları için ne halkın derdinden ne de milletin derdinden anlıyorlar. Onların ne rejime ne sisteme katacakları bir şey yok. Milletimizin kafasını karıştırmaktan başka bir şey yapamazlar” şeklinde yorumladı.

“CUMHURBAŞKANINA ‘DİKTATÖR’ DİYENLERE BUNU ANLATMAMIZ LAZIM”

Bakan Bülent Tüfenkci, konuşmasına son olarak şöyle devam etti,  “Biz gerçekten insanlarımıza bugüne kadar ne yaptık, bundan sonra ne amaçlıyoruz onu anlatmamız gerekiyor. Bizim Cumhurbaşkanlığı sistemini sağlıklı bir şekilde anlatmamız lazım. Siyaset, sorun çözme sanatıdır. Sorun üretme yeri değildir. Dolayısıyla eğer Türkiye’nin yönetim sisteminde bir sorun varsa bunu çözmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’nin yeni icat ettiği bir şey değil, Türkiye’nin 50 yıldır konuştuğu bir şey. Onun için Cumhurbaşkanımız da yıllardır bu sistemin hantallığını, hızlı karar alamama konularını aktardı. Bu sistem ile yürütmeyi bir noktada yasamayı bir noktada toplayarak ikisini de beraber güçlü noktaya getireceğiz. Biz bu güne kadar ne aldatan, ne aldanan olduk. Biz hiçbir şeyi halının altına süpürmeyeceğiz, hiçbir şey karanlıkta kalmayacak demiştik. Yalan üzerine siyaset üretmeyeceğiz. Bugüne kadar sistemde hangi arızalar vardı, bu güne kadar neler yaşandı onu da millete anlatacağız. Millete sistemdeki hangi arızalar tamir edilecek bunu da anlatacağız. Bu sistem ile normalde ne meclis yasama görevini doğru dürüst ifa ediyor. Bu sistem ile meclis asli görevine dönmüş olacak. Hem bürokrasiyi azaltma adına, hem meclisin görevini yapma adına Cumhurbaşkanlığı sistemi bu aksaklıkları giderme noktasında önemli. Bundan sonra koalisyon yok. Tek başına hükümetler var. Ha ondan önce koalisyon yapılacaksa milletle yapılır. Bu sistem uzlaşmacı bir sistemdir. Hiçbir diktatör uzlaşmacı bir sistem istemez. Beş yıllığına seçim istemez. Türkiye’nin önünü gördüğü bir sistemi Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtiğimizde anlamış olacağız. Eğer Türkiye 14 yıldır istikrar yaşıyorsa bu AK Parti’nin milletle kurmuş olduğu güçlü bağlardan dolayı olmuştur. Bu bir seçim değil bu bir referandumdur. Burada AK Parti değil, millet kazanacaktır. AK Parti olarak kutuplaşmadan yana değil birliktelikten yana tavrımızı koyduk, koymaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanı da dâhil herkesin hesap verebilir bir duruma geliyor. Cumhurbaşkanına “diktatör” diyenlere bunu anlatmamız lazım. Cumhurbaşkanı da artık işlemlerinden dolayı yargılanabilecek” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  toplantı sonrası Zonguldak İş dünyası ile birlikte bir araya geldi. Bakan Tüfekçi’nin son durağı ise Kozlu Belediye Başkanı merhum Ertan Şahin’in ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası Bakan Tüfenkci, Karabük’e hareket etti.

Aycan KARADAĞ 
Yorumlar (0)
22
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Afjet Afyonspor 0 0
2. Amed Sportif Faaliyetler 0 0
3. Anagold 24Erzincanspor 0 0
4. Ankaraspor 0 0
5. Arnavutköy Bld. Gençlikspor 0 0
6. Batman Petrolspor 0 0
7. Bayburt Özel İdarespor 0 0
8. Bitexen Düzcespor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Çorum FK 0 0
11. Esenler Erokspor 0 0
12. Eşin Group Nazilli Belediyespor 0 0
13. İnegölspor 0 0
14. Isparta 32 Spor 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Şanlıurfaspor 0 0
17. Sivas Belediyespor 0 0
18. Somaspor 0 0
19. Tarsus İdman Yurdu 0 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Başakşehir 1 3
4. Alanyaspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Giresunspor 2 3
7. Galatasaray 2 3
8. Kayserispor 2 3
9. Fenerbahçe 1 1
10. Ümraniye 1 1
11. Gaziantep FK 1 1
12. Ankaragücü 1 1
13. Konyaspor 1 1
14. Sivasspor 2 1
15. Antalyaspor 1 0
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Samsunspor 1 3
2. Boluspor 1 3
3. Eyüpspor 1 3
4. Altınordu 1 1
5. Gençlerbirliği 1 1
6. Keçiörengücü 1 1
7. Rizespor 1 1
8. Adanaspor 0 0
9. Bandırmaspor 0 0
10. Bodrumspor 0 0
11. Erzurumspor 0 0
12. Göztepe 0 0
13. Pendikspor 0 0
14. Sakaryaspor 0 0
15. Tuzlaspor 0 0
16. Ö.K Yeni Malatya 0 0
17. Denizlispor 1 0
18. Manisa Futbol Kulübü 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Newcastle 2 4
5. Leeds United 2 4
6. Brighton 2 4
7. Tottenham 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Aston Villa 2 3
10. Bournemouth 2 3
11. Fulham 2 2
12. Liverpool 1 1
13. Wolverhampton Wanderers 2 1
14. Leicester City 2 1
15. Southampton 2 1
16. Everton 2 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. M. United 2 0