MİLLİ EMLAK KAPUZ’A GÖZ DİKTİ

ZONGULDAK 20.01.2017, 19:31 20.01.2017, 19:33
3317
MİLLİ EMLAK KAPUZ’A GÖZ DİKTİ

Zonguldak Belediyesi’nin işlettiği Kapuz Plajı, Milli Emlak Müdürlüğü ile Belediyeyi karşı karşıya getirdi. Geçtiğimiz günlerde Kapuz’a giden Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri, plajda ve tesislerde ölçüm yaparak tutanak tuttular. Milli Emlak Müdürlüğü daha önce de sahil bandında ölçüm yaparak belediyenin kiracısı olan işyerlerine 5 yıl geriye dönük ecrimisil çıkartmıştı. Buna göre Milli Emlak, Kapuz’un işletmesini tıpkı Kozlu ilçesindeki Ilıksu Plajı’nda olduğu gibi kendi himayesine alarak İl Özel İdare’ye devredecek. Özel İdare’nin ihaleyle plajın işletmesini özel sektöre vermesi bekleniyor. Bu arada Zonguldak Belediyesi yaşanan gelişme üzerine ihaleye yapmaya hazırlanıyor. Plaja Aqua Park ve Sosyal Tesis yapmak isteyen müstecirlerin talip olduğu öğrenildi.  (Aycan KARADAĞ)

Lavuar alanında Vali Ali Kaban’dan gol yiyen Başkan Muharrem Akdemir’in Kapuz Plajı konusundaki tavrı merakla bekleniyor.

 

Yorumlar (1)
öncezonguldak. 4 yıl önce
Her kesimden insanın nefes aldığı bir plaj.Bari oraya zarar vermeyin.Cüzi rakamlarla insanlar denizin tadını çıkarıyor.Yapmayın.
20
kapalı