Ztso Heyetinden Karbomet Madenciliğe Kutlama Ziyareti

Ülke genelinde projelendirdikleri ve inşa ettikleri cevher zenginleştirme tesisleri ile geçmiş dönemlerde TÜBİTAK başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlardan başarı ödüllerine layık görülen KARBOMET Madencilik şirketinin işbirliği...

ZONGULDAK 22.03.2016, 19:52
1211
Ztso Heyetinden Karbomet Madenciliğe Kutlama Ziyareti

Ülke genelinde projelendirdikleri ve inşa ettikleri cevher zenginleştirme tesisleri ile geçmiş dönemlerde TÜBİTAK başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlardan başarı ödüllerine layık görülen KARBOMET Madencilik şirketinin işbirliği teklifi ile Borsa İstanbul’a kabul edilmesi şirketin üyesi olduğu Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasında da takdirle karşılandı.
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Mercimek, Genel Sekreter Uzm. Muharrem Sarıkaya’dan oluşan ZTSO heyeti Karbomet Madencilik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Kurnaz’ı Çatalağzı beldesinde bulunan şirket merkezinde ziyaret ederek başarılarının devamı dileğinde bulundu.
Havza madenciliğinin çok zor ve sıkıntılı olduğu döneminde Zonguldaklı bir firmanın Borsa İstanbul’a kabul edilmiş olmasının camiayı gururlandırdığını vurgulayan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir bu gururu yaşattığı için Bahattin Kurnaz’a camia adına teşekkür etti.
Ziyarette yaptığı konuşmada Zonguldak’ta ki özel sektör madenciliğinin geride bırakılan 24 yılda büyük mesafe kat ettiğine değinen Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “Kentimizde bulunan ve taşkömürü üretimi yapan Özel sektör maden işletmecilerinin gerek madencilik gerekse maden zenginleştirme tesisi inşasında büyük başarılar elde ediyoruz. İmkanlarımız, sermayemiz, kazanımlarımız azalsa da deneyimimiz ve bilgimiz bizimle beraber. Bu bilgiyi, doğru işlerle doğru yerde paylaşıldığında ödüllendirilmek memnuniyet verici. Karbomet Madenciliğin ve Bahattin beyin başarısının rastlantı olmadığı artık tescil edilmiştir” dedi.
Demir ayrıca ZTSO adına Karbomet Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Kurnaz’a tebrik beratı verdi.
ZTSO heyetini TUBİTAK projesinde danışmanlık görevini üstlenen Prof. İhsan Toroğlu ile karşılayan Karbomet Madencilik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Kurnaz, üyesi olduğu meslek odasının ziyaretinden son derece mutlu olduğunu vurgulayarak şirketin başarı süreci hakkında kısa bilgi vererek, Borsa İstanbul’a katılımları konusunda şunları söyledi:
“Zonguldak başta olmak üzere çeşitli kentlerde hemşerilerimizin lauvar adını verdiği cevher zenginleştirme tesislerini önce projelendirdik daha sonra da kurduk. İnşa ettiğimiz tesisler ekonomik kayıpların önüne geçmek bir yana madenciliğin çevreye ve insan sağlığına zararlarının azaltmak adına çok önemli. Projelerimizin çok farklı hedefleri olması nedeni ile aşırı titiz davranıyoruz. Yeraltı madenciliği çok zor ve meşakkatli, çıkartılan cevherin ziyan olmaması, kayıp ve kaçakların asgariye düşürülmesi için bu tesisler hayati önem taşıyor. Geri kazandırdığımız her bir ton ürün yer altında işçi kardeşimin teri, işverenin zor elde ettiği kazanç demek, enerji, döviz demek, Bu sektörde Çin başta olmak üzere pek çok ülke ile rekabet ettik etmekteyiz de ancak Karbometin şirketinin rüştünü ispat ettiğini, projelerinin ödül aldığını, şirketin kabul gördüğüne şahit olmaktayız. En mutlu ve kıvançlı günlerimizi yaşamaktayız. Sizlerin de ziyaretinizden onur duyduk.”

Yorumlar (0)
24
açık