Toplantının açılışında konuşma yapan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu;

"2024 yılında da yapılacak tüm faaliyetlerde Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü olarak Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve Orman Genel Müdürlüğümüzün hedef ve politikaları çerçevesinde, sürdürülebilir ormancılık anlayışı ile orman varlığımızı arttırarak, gelecek nesillere daha yeşil bir vatan bırakabilmek için ekip ruhu ile çalışmalara devam edilecek. Hayali, planı, programı olmayan, disiplin içinde hareket etmeyen, başarıya ulaşamaz. Başarıya ulaşmak için plan ve hazırlık yapmıyorsanız; disiplin içinde bu planlarınızı hayata geçirmeye çalışmıyorsanız başarısızlığa mahkûm olursunuz. Toprağa gömdüğünüz bir tohum, diktiğiniz bir fidan, yem yeşil fidan olarak büyüyecek, doğayı renklendirecek, geleceğe ve gelecek nesillere miras kalacak. Ormancılığı sadece bir iş, bir meslek olarak göremeyiz. Ormancılığı geliştirmek ve doğayı yeşertmek vatan borcumuzdur. 2023 yılında başta yüz yılın afeti ve sel afetlerinin zorluklarına rağmen tüm programların üstünde gerçekleşmeler sağladık. 2024 yılında hedeflerimizi daha da yükselterek, çalışmalarımızın çok daha başarılı ve hedeflerin üzerinde gerçekleşmesi için tüm personelin elinden gelen gayreti göstereceğine inanıyorum” dedi.

Milletimiz pişman olmadı! Milletimiz pişman olmadı!

Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu sunumların ardından mesleki yeterliliğinin geliştirilmesi, yeni yayımlanan mevzuat ile uygulamalar hakkında bilgi verilmesi, temel prensip ve uygulamada birliğin sağlanması ile hizmet kalitesi ve verimliliğin arttırılmasına yönelik olarak İşletme Şeflerine talimatlarını verdi.

Toplantıya Orman Bölge Müdür Yardımcıları Necmettin Aşçi ve Mehmet Ali Deniz ile Şube Müdürleri katıldı. Toplantılara diğer İşletme Müdürlüklerinde devam edileceği söylendi.

Haber Merkezi