17 yaşındaki Alperen hayatını kaybetti! 17 yaşındaki Alperen hayatını kaybetti!

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen eğitimlerden biri olan hızlı okuma teknikleri kursunda başarılı olan öğrenciler, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’den sertifikalarını aldı. 

Eğitimlerini tamamlayıp başarılı olan 22 öğrenciye sertifikalarını takdim eden Yüksel, gençlerle bir süre sohbet ederek eğitimleri hakkında bilgi aldı ve  başarı dileklerinde bulundu.

Zonguldak Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından ücretsiz verilen eğitimlerden biri olan Hızlı Okuma Teknikleri eğitimine katılan ortaokul öğrencileri verilen 32 saatlik eğitimin ardından son okuma ölçümlerine göre öğrenciler, okuma ve anlama oranlarının en az 2 katına çıkartarak başarılı oldular. 

Okuma ölçümlerine göre ilk okuma dakikada okunan kelime sayısı 102 ile 119 arasında olan öğrencilerin 346 ile 446 gibi okuma ve anlama ortalamalarının yükseldiği gözlemledi.

Kurs boyunca öğrenciler göz egzersizleri, okuma teknikleri, dikkat ve odaklanma çalışmaları ile kendilerini geliştirdikleri gözlendi.

Haber Merkezi