6 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak duruşma öncesi konuşan ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, o dönemde hükümette Devlet Bakanı olduğunu belirterek. Zeybek “Sayın Abdullah Gül ile dönüşümlü olarak Hükümet Sözcülüğü görevini yerine getiriyordum. Elbette döneme ait çok bilgim var. Mahkemeye gidip, bütün bildiklerimi paylaşacağım” ifadesini kullandı.

Başkanlar köyde Hıdırellez şenliğinde Başkanlar köyde Hıdırellez şenliğinde

28 ŞUBAT DAVASINDA SON DURUM?

28 Şubat Davasında yargılanan 103 sanıktan, aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz'ün de bulunduğu 21'i müebbet hapis cezasına çarptırılmış, 68 sanığın beraatine hükmedilirken 10 sanık hakkındaki dava zaman aşımının dolması, 4 sanık hakkındaki dava ise ölmüş olmaları nedeniyle düşürülmüştü.

Cezaları kesinleşenlerin dışındaki sanıkların yargılanmasına devam edileceğini belirten Sanık Avukatlarından Aykanat Kaçmaz, "Yeni ifade ve sunulacak deliller doğrultusunda cezaları kesinleşenler müvekkillerimizin “Yeniden yargılanma” hakkı doğabilir” diye konuştu.