Altın değerinde 3 puan dedikleri bu olsa gerek! Altın değerinde 3 puan dedikleri bu olsa gerek!

Bursaspor Kulübü’nün, aldığı 3 puan silme cezasına karşı yaptığı itiraz reddedildi. Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre karar onandı.Bursaspor’un puan silme cezası resmileşti. 
Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, yeşil-beyazlı kulübün yaptığı itiraz sonrası yaptığı inceleme üzerine açıklama yayımladı.
Tahkim Kurulu, yaptığı değerlendirme sonucunda Kulüp Lisans Kurulu’nun Bursaspor'a verdiği 3 puan silme cezasını onadı. 14 puanı bulunan ve 17. Sırada yer alan Bursaspor’un puanı böylece 11’e düştü ve ligin son sırasına yerleşti.  
Tahkim Kurulu’nun yaptığı açıklama şu şekilde:“Bursa Spor Kulübü Derneği’nin Kulüp Lisans Kurulu’nun 30.11.2023 tarihli E.2023/159 - K.2023/3 sayılı kararına itirazı incelendi. Tahkim Kurulu’nun 12.01.2024 tarihli toplantısında incelemeye alınan dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Kulüp Lisans Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”denildi
Bursaspor’un 3 puanı silinmesi sonrasında, son sırada bulunan Adıyaman FK 18. sıraya yükseldi. 18. sırada yer alan temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’da 18. sıradan 17. sıraya yükseldi.    
Öte yandan Zonguldak Kömürspor’un rakiplerinden biri olan ve ligin ortasında bulunan Nazilli Belediyespor’unda 3 puanı silindi.  27 puanla 10. sırada yer alan Nazilli Belediyespor, 3 puanı silinmesi sonrasında 10. sıradan  11’e düştü ve 27 olan puanı da 24’e  düştü.

PUAN DURUMU

HABER MERKEZİ