Beşiktaş'ın Zonguldaklı Atleti Türkiye üçüncüsü oldu! Beşiktaş'ın Zonguldaklı Atleti Türkiye üçüncüsü oldu!

Çaycuma’da 17-18 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan 1. Ulusal Bitinya MTB Dağ Bisikleti Maratonu için hazırlıklar başladı. Yaklaşık 400 sporcunun katılması beklenen bu büyük organizasyon, 5 km halk bisikleti yarışı ve 30 km dağ bisikleti yarışı olmak üzere toplam 20 farklı kategoride gerçekleştirilecek. Organizasyonda dereceye giren sporcular için toplam 60 bin lira para ödülü dağıtılacak. Ayrıca, etkinliğe destek veren birçok firma da sponsor olarak yer alacak. 
Türkiye Bisiklet Federasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Erkan Akçelik, etkinlikle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Organizasyonumuz, Zonguldak’ın turizm potansiyeline katkı sağlamayı amaçlıyor. Karaelmas diyarı Zonguldak manda yoğurdunun kalesi  Çaycuma’da gerçekleşecek olan maratonumuz, sporcuların yanı sıra sporseverler için de önemli bir etkinlik olacak. Organizasyonumuzu sunumuyla önceki dönem spor muhabirimiz Güven Göktaş ve kendi içimizden sevilen simalardan Ramazan Yüzlü, maraton direktörü Mithat Şahin İstanbul atletizm spor kulübü başkanı Mustafa Atma, Ankara masterler spor kulübü başkanı Kutlay Koz aramızda olacaklar. Organizasyon sorumlusu Ahmet Gündüz Çaycuma bisiklet spor kulübü başkanı Tülay Tuncel, Çaycuma bisiklet spor kulübü başkan yardımcısı yarış direktörü Erkan Akçelik Federasyon Zonguldak İl Temsilcisi destek veriyorlar.”
Organizasyon, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çaycuma Kaymakamlığı, Çaycuma Belediyesi ve Çaycuma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü gibi kurumlar tarafından destekleniyor.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Zonguldak İl Temsilciliği’nin faaliyet programında yer alan bu maraton, Çaycuma Bisiklet Spor Kulübü öncülüğünde düzenlenecek ve Türkiye’deki önemli organizasyonlar arasında yer alması bekleniyor. Öte yandan tertip komitesi diğer sponsorlara da teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Haber Merkezi