2023-2024 sezonunda TFF 2. Lig Kırmızı ve Beyaz Grup’ta küme düşen 4 takım kesinleşirken, ligde kalma umutlarını sürdüren toplam 7 takımda mücadelelerini sürdürüyor. Ayrıca iki Grup’ta da şampiyonluk yarışı kıran kırana geçiyor.  
KIRMIZI GRUP’TA UŞAKSPOR KÜME DÜŞTÜ SON 3 TAKIM KİM OLACAK?
Kırmızı Grup’ta Uşakspor küme düşerken, Uşakspor’un ardından küme düşecek son 3 takım kim olacağı ise merak konusu.  
Ligin bitimine son 4 hafta kala 35 puanla 13. sırada yer alan Etimesgutspor, 34 puanla 14. sırada yer alan Kuzey Marmara A.Ş Arnavutköy Bld. Gençlik Ve Spor,33 puanla 15. sırada yer alan Belediye Derincespor, 33 puanla 16. sırada yer alan Düzce Cam Düzcespor, 31 puanla 17 sırada yer alan Sarıyerspor,28 puanla 18. sırada yer alan Denizlispor ligde kalma adına kıran kırına mücadelelerini sürdürüyor. 
Uşakspor’un ardından bu 5 takımdan 3’ü küme düşecek.  
KIRMIZI GRUP’TA ŞAMPİYON YA AMEDSPOR OLACAK YA DA KASTOMUNUSPOR
Kırmızı Grup’ta 74 puanla lider durumda bulunan  Amedspor ile 71 puanla 2.sırada yer alan Kastamonuspor arasında şampiyonluk yarışı aralıksız sürüyor. 
İki takım ligin 35. Hafta maçında 14 Nisan Pazar günü saat 15.00’da Kastamonu’da karşılaşacak. Amedspor yenmesi halinde puan farkını 6’ya çıkaracak ve şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakalayacak. Kastamonuspor yenmesi halinde ise puanları eşitleyecek ve ikili averajla liderlik koltuğuna geçecek. Berabere kalması halinde ise Amedspor bitime 3 maç kala avantajını sürdürecek. 
Nefesleri kesen yarışta şampiyonluğa kim uzanacak merakla bekleniyor. 
BEYAZ GRUP’TA 3 TAKIM KÜME DÜŞTÜ 4.’SÜ KİM OLACAK?
Beyaz Grup’ta ise Adıyamanspor, Bursaspor ve Kırşehirspor küme düştü. Bu 3 takımın ardından küme düşen 4. takım, 29 puanla 16. sırada yer alan temsilcimiz Zonguldak Kömürspor ya da 35 puanla 15. sırada yer alan Afyonspor’dan biri olacak. 
Ancak Afyonspor, temsilcimiz karşısında 6 puan önde. Ligin bitimine son 4 maç kala küme düşecek 4. Takım kim olacağı şimdiden merak konusu oldu.   
BEYAZ GRUP’TA 3 TAKIM ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA!
Beyaz Grup’ta şampiyonluk yarışı adeta nefesleri kesiyor.  Esenler Erokspor 71 puanla lider durumda, Bucaspor 69 puanla 2., Vanspor ise 66 puanla 3. sırada.   Bu 3 takım şampiyonluk yarışı içinde. Son 4 haftaya girilirken, Esenler Erokspor rakiplerine göre 2 ve 5 puan önde olsa da şampiyonluk son haftalara taşınacağı görülüyor.  
KIRMIZI GRUP’TA PUAN DURUMU


BEYAZ GRUP’TA PUAN DURUMU

Ereğli, Kilimli'yi yendi şampiyon oldu! Ereğli, Kilimli'yi yendi şampiyon oldu!


Haber: Selçuk KOÇAKLI