Bakanlıkta toplandılar Bakanlıkta toplandılar

Valilik önünde İsrail protesto edildi. Ak Parti İl başkanı yaptığı açıklamada, “Gazze'de anne olmak, evladının kokusuna doyamadan onu toprağa vermektir. Pazar günü anneler günü. Günlerdir her yerde tatlı bir telaş yaşanıyor. anneler günü öksüzlerin ve evladını kaybeden annelerin de ağır imtihanı… fakat bir yandan da dünyanın orta yerinde, yanı başımızda Filistin’de, Gazze’de, Refah’ta yaşanan soykırım nedeniyle anne olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. 
Biz bugün anneler ve babalar olarak, okuldan gelecek çocuklarımızı, Gazzeli anneler ise çocuklarına verecek bir lokma ekmeği bekliyor. Bizler karışmasın diye çocuklarımızın defterlerine, kitaplarına isim yazarken, Gazzeli anneler ise cesetleri teşhis edilebilsin diye çocuklarının kollarına isim yazıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birleşmiş milletler ve pek çok uluslararası platformda haykırdığı gibi “savaşın da bir ahlakı, hukuku vardır. Sivillerin hedef alındığı saldırıyı haklı gösterecek tek bir neden dahi olamaz.”
“Gazze’de yaşam hakları elinden alınan ANNELER İÇİN” kadın kolları başkanlığımızın Türkiye geneli düzenlemiş olduğu basın açıklamasına katılarak, İsrail’in katil ve soykırımcı olduğunu bir kez daha haykırdık. Yeter artık İsrail, kanlı ellerini sivillerin, annelerin, çocukların üzerinden çek!” diye konuştu.