SESSİZ KALMADILAR! SESSİZ KALMADILAR!

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, Zonguldak Kömürspor’un yürüyüşüne katılmayan Ak Parti milletvekilleri hakkında açıklama yapmadı.      
Bildiğiniz gibi Zonguldak Kömürspor'un küme düşmesine neden olan şaibeli Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı ile ilgili  kırmızı-lacivertli kulüp TFF’ye bu maçı şikayet etmiş, ancak TFF kararı bir türlü açıklamadığı içinde tepki yürüyüşü gerçekleştirmişti. 
Bu yürüyüşe CHP milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz, Eylem Ertuğrul ve CHP tabanı katılırken, Ak Parti’den sadece İl Başkanı Mustafa Çağlayan katılmıştı. Ancak AK Parti milletvekilleri bu yürüyüşe katılmayarak Zonguldak Kömürspor’a sahip çıkmamıştı.   
Osman Zaimoğlu ise Zonguldak Kömürspor kararını bildikleri için AK Parti milletvekilleri boşuna gelmemişler yürüyüşe derken, Zonguldak Kömürspor’unda haksız yere küme düştüğünü söyledi  
Zaimoğlu’nun açıklaması şu şekilde: “Zonguldak Kömürspor kararını bildikleri için AK Parti milletvekilleri boşuna gelmemişler yürüyüşe. AK Parti Milletvekilleri siz boşuna yürüyorsunuz demişler diye düşünüyorum. Zonguldak Kömürspor haksız küme düştü. Bu zamana kadar Zonguldak’a ne verdiniz? Biz Zonguldak’a şu kadar işçi aldık diyin. Ayıptır günahtır. Sizinde burada akrabalığınız var. TTK’nın üzerinden oyunlar oynamayın. Engelleyin bizde sizin yanınızda olalım. Hiç kimse Zonguldak’ı Ankara yollarında yürümek zorunda bırakmasın. Zonguldak’ın değerleri ile oynandığı takdirde demokratik bir refleks yapılacağını biliyorsunuz. Bu işi kapatalım. Yanlıştan dönelim” dedi.
 

Muhabir: Selçuk Koçaklı