-ÖZEL HABER-

Ak Parti’de Belediye Başkanlığı aday adaylığı süreci 22 Kasım’da sona eriyor. Resmi kurum ve kuruluşlarda çalışanlar ise 1 Aralık’ta istifa ederek aday adayı olabilecek. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeliklerine aday adayı olacakların ise 3 Aralık tarihine kadar istifa etmeleri gerekiyor.

Öte yandan Ak Parti Genel Merkezi adı şaibeli işlere karışan kişi Belediye Başkanı olsa dahi aday gösterilmeyeceği kulislerden sızan bilgiler arasında. Belediye Başkanlıkları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeliklerinde kriter olarak adı FETÖ’ya karışmamış, yolsuzluklara, usulsüzlüklere, taciz v.s gibi işlere bulaşmamış, alkol ve kumarla ilgili hiçbir olaya karışmamış olması şartlarının arandığını ifade edildi. İhalelerde komisyonculuk yapan parti içinde bulunanlarında temizleneceği ve adı yolsuzluklarla ünlü olan kişilerin her kademede temizleneceği ifade edilirken, aynı temizliğin bürokraside de devam edeceği öğrenildi.

İSTİFA ETTİRİLDİ

Ereğli'de izler siliniyor Ereğli'de izler siliniyor

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş geçmişte CHP’den Belediye Başkanı seçilmişti. Hakkındaki dosyalardan kurtulmak için törenlerle Ak Partiye katılan Gökhan Mustafa Demirtaş, cinsel taciz, usulsüzlükler ve ERDEMİR cüruf olaylarıyla yeniden gündeme gelmişti. İçişleri Bakanlığının Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında soruşturmaya izin vermesi üzerine aday yapılmayacağını anlaması üzerine partisinden istifa etmişti.

Halkın Sesi Gazetesi İstihbarat servisine ulaşan bilgiye göre, Ak Parti Genel Merkezinin Gökhan Mustafa Demirtaş’ın istifasını istemişti.
(Burcu SAK/Özel Haber)