İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in "Kayıtsız Kimlikler" Romanı Üçüncü Baskısıyla Raflarda İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in "Kayıtsız Kimlikler" Romanı Üçüncü Baskısıyla Raflarda

Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanlığı görevini devir aldığımız günden itibaren; tespit ettiğimiz eksiklikleri gidermek üzere çalışmalarımıza başladık. En büyük sıkıntımız şehrimizin sosyal ve kültürel yaşamına dairdi. Daha yaşanabilir bir Zonguldak için şehrimizin sosyal yaşam kalitesini artıracak büyük projeleri hayata koyduk. “Sahil Projesi, Dere Islahı, Fener Projesi” gibi projelerin bir kısmı tamamlanmış bir kısmı yapım aşamasında bir kısmında ihale aşamasındayız. Bütün bu işler sosyal yaşam kalitemizi artırarak yaşanabilir Zonguldak İçin çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. 
SOSYAL PROJELERE DESTEK OLDUK
Bu çalışmalarımızı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün koordinesinde insanlarımızla buluşturuyoruz. Ramazan ayı içerisinde yaptığımız ramazan şenliği programı, liseleri gençlerimizin yeteneklerini göstermelerini sağladığımız “ZONSES Liseler Arası Müzik Yarışması” ile yeteneklerini sergilemeleri; özgüvenli gençler olarak hayat yollarına devam etmeleri sağlanmaktadır. “Sokak Basketbol Turnuvamız” ile her yaştan gencimizin sporla olan bağları arttırılmaktadır.  Bununla birlikte Engelsiz Yaşam Merkezimizde engelli bireylerimizin yapılan tüm aktiviteler ile sosyal yaşama katılımı sağlanmakta; merkezin üçüncü katında yer alan “Mustafa Yılmaz Gömül Sistem Teknolojileri Merkezimizde  gençlerimizin günümüz teknolojileri ışığında bilgi ve yaratıcılık becerilerinin arttırılması hedeflenmektedir. Dünya Tiyatro Günü” kapsamında yürütülen çalışmalar ile tiyatro sanatına gönül vermiş gençlerimiz ile bir hafta süren program ile gençlerimize destek olmaktayız Yeni yaptığımız Aşık Veysel Kültür Merkezi ve yapımına başlanan Belediye Kültür Merkezi Salonu ile hizmet kalitemizi arttırmaya devam ediyoruz. Birçok ilke imza attığımız bu dönemde; gençlerimizin, çocuklarımızın kitapla buluşmaları için Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde ‘Kitap Günleri’ etkinliğini 20-29 Kasım tarihlerinde Demirpark AVM’ de “Herkes Okusun Diye” hedefiyle gerçekleştireceğiz. Bu çalışmamız esnasında, desteklerini esirgemeyen bizlere destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. 
YAZARLARIMIZI DAVET ETTİK
Bu kapsamda, ilimize davet ettiğimiz yazarlarımız ile gençlerimizin buluşmasını, gençlerimizin yazarlarımızın fikirlerinden ilham almasını hedeflemekteyiz. Şehrimizin yazarları da bu etkinlik süresince fuar alanında halkımızla buluşma fırsatı bulacaktır.  Birçok ilke imza attığımız bu dönemde geleceğimizin teminatı gençlerimizin önündeki taşları kaldırmak, yaşam yolculuklarında yönlerini bulmada onlara farklı pencereler sunmak, tercih ettikleri yolda önlerindeki taşları kaldırmak temel felsefemiz olmuştur. Bu sebeple 20 – 29 Kasım 2023 tarihleri arasında Demirpark AVM’ de gerçekleştireceğimiz “Kitap Günleri” etkinliğine tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.