Tepebaşı Mahallesi Muhtar Adayı İlhan Köse iddialı konuştu: Tepebaşı Mahallesi Muhtar Adayı İlhan Köse iddialı konuştu:

(Cevdet AKGÜN/Özel Haber)
Zonguldak belediyesinin davet usulü yaptığı ihale ile Ankara imara verdiği 2500 hektarlık alanın İmar planının yapılması işi için 3000 den fazla vatandaş itiraz etmiş yaklaşık yarısının itirazı kabul edilmişti.
Plan yapılırken firmanın vatandaşlardan talepleri için büyük paralar talep ettiği de şehrin gündeminde yer almıştı. İncivez’de imar durumu değiştirilen bir arsanın hissesinin plan yapan firmanın sahibine geçtiği belge ile açıklanmış ve bugüne kadar hiç bir yalanlama gelememiş olay belediye tarafından görmezden gelinmişti. 3000’den fazla itirazın olduğu bunun dışında da hatalarla dolu olan İmar planının iptali için mimarlar odası dava açmıştı.


Son olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ de yapılan yanlışlara göz yumamayarak planının iptali için dava açtı. Yapılan planlamada hazine arazilerinin usulsüz şekilde planlanarak hazinenin zarara uğratıldığını tespit eden İl müdürlüğü yetkilileri de mahkemeye iptal başvurusu yaptı. 
Selim Alan’In davet usulü ile yaptığı ihale sonucu işi alan firmanın yaptığı ve soru işaretleri ile dolu Planının iptal edilmesi halinde, Zonguldak merkezde inşaat ruhsatlarının verilememesi sebebi ile yeni yapım işlerinde kilitlenme olma tehlikesi de gündemde getirdi.