Deniz seviyesinden 3 metre altında olan Kozlu ilçesin de her yağış sonrası kent merkezinde sandallar ile dolaşılırdı. Son doğal afet öncesi Kozlu Belediyesinin yaptığı alt yapı yatırımları sonucunda ilk defa ilçe merkezini su basmadı. Kozlu’lu esnaflar Belediye Başkanı Ali Bektaş’ı ziyaret ederek kendisine teşekkür ettiler.
Ziyarette konuşan Başkan Ali Bektaş, “Son 30 yılın en Kuvvetli fırtınasına ve sağanak yağışa rağmen ilçe merkezindeki işyerlerimizin su baskınlarına maruz kalmaması, almış olduğumuz tedbirlerin ve alt yapı çalışmalarımızın ürünüdür. Bunun sevincini yaşarken, ilçe esnafımıza bu vesileyle yapmış oldukları teşekkür ziyaretlerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Nazik ziyaretlerinde dile getirmiş oldukları teşekkürlerini sahada özveriyle çalışan tüm personelim adına kabul ediyor, değerli esnaflarımıza hayırlı, bol bereketli kazançlar diliyorum” dedi.
Esnaflar ilk defa mağdur olmadıklarını ve kent merkezinde yapılan alt yapı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Ali Bektaş’a teşekkür ettiler.

Ali Bektaş'a sürpriz doğum günü kutlaması Ali Bektaş'a sürpriz doğum günü kutlaması